اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دلتنگی دوری از خانه خود را به عناوین مختلف مانند تحریک‌پذیر بودن، اضطراب، تنش یا فکر کردن دائمی به خانه نشان می‌دهد. در حالی که این احساسات ممکن است به دیگر حرفه‌ها هم آسیب برساند، می‌توانند خطری جدی برای کیفیت کار رانندگان کامیون باشد.

واقعیت این است که هر چقدر رانندگی برایتان لذت‌بخش باشد و شما به آن علاقه‌مند باشید، روزهایی نیز وجود دارند که ساعت‌های طولانی به دور از خانه را به دنبال خود دارد. حتی ممکن است که رانندگان کامیون به مرور زمان بیشتر از هر کس دیگری احساس تنهایی کنند.

به تعبیری هنگامی که شغل شما به دور از خانه است، چگونه این دوری را تحمل می‌کنید که دچار دلتنگی نشوید؟

حمل‌ونقل باید حرفه‌ای باشد که شما از آن لذت ببرید، امید است که با خواندن این مقاله بتوانید از پس دلتنگی دوری از خانه بر بیایید.

احساسات خود را جدی بگیرید
کم اهمیت جلوه دادن حس دلتنگی به اندازه نادیده گرفتن آن مهم است.بدون توجه مناسب، این احساسات می‌تواند به جای چند ساعت چند روز به طول بیانجامد، اما به یاد داشته باشید که بسیاری از رانندگان کامیون باید با احساس غربت کنار بیایند.

انسان‌ها به صورت طبیعی به کارهای روزمره عادت می‌کنند و کنار گذاشتن آن کارها برایشان استرس زا است. طبیعت رانندگی کامیون رها شدن از روزمرگی‌ها و غلبه بر آن‌ها است چه شما مبتدی این کار باشید و چه کارآزموده آن.

روزانه در تماس باشید
با خانواده و دوستان خود به طور روزانه در تماس باشید و از آنها سوال کنید که روز خود را چگونه گذرانده اند.در صورت امکان از اینترنت رایگان و بی‌سیم فضاهای عمومی بهره بگیرید بنابراین شما نه تنها می‌توانید صحبت کرده و صدای یکدیگر را بشنوید می‌توانید احساسات خود را به یکدیگر منتقل کنید. سعی کنید تا این کار را به یک عمل روزانه خانوادگی تبدیل کنید. حتی می‌توانید با فرزندانتان آواز بخوانید.

برای خانواده و دوستانتان عکس ارسال کنید
اگر شما و خانواده تان نمی‌توانید زمان خاصی را برای برقراری ارتباط تنظیم کنید، با ارسال عکس برای یکدیگر با هم در تماس باشید، این باعث می‌شود که شما احساس کنید که در آنجا هستید حتی زمانی که در فاصله‌های بسیار دور از آ‌نها به سر می‌برید.

از شهرهای مختلف برای خانوادتان کارت پستال بفرستید
کودکان به راحتی نمی‌توانند به ایمیل با اسم خود دسترسی داشته باشند. مبارزه با دلتنگی زمانی آسان‌تر خواهد شد که شما چهره آن‌ها را هنگام دریافت چیزهایی که شما از شهرهای مختلف برایشان فرستادید مشاهده کنید. علاوه بر این، این خود نیز ابزار آموزشی بسیار خوبی است که کودکانتان شهرهای مختلف و مراکز آن‌ها را به خوبی یاد بگیرند.

عکس اعضای خانواده‌تان را به همراه داشته باشید
عکس‎های فرزندتان تنها برای این نیستند که آن‌ها را به همکاران خود نشان دهید بلکه می توانید با نگاه کردن به عکس‌های خانوادگی در هر زمانی بیشتر از پیش احساس بهتری داشته باشید. این یادآوری خوبی است برای اینکه بدانید برای چه کسی این کار را انجام می‌دهید و با انجام آن کیلومتر به کیلومتر به آنها نزدیک می‌شوید.

کابین خود را به خانه تان تبدیل کنید
از آنجا که شما وقت زیادی را در کابین کامیون خود صرف می‌کنید، سعی کنید آن را به همان اندازه آن را به فضای دنجی تبدیل کنید. یک رختخواب خوب و نرم باید همیشه در دسترس شما باشد. بالش و پتویی را به همراه داشته باشید که بوی فرزند یا همسرتان را بدهد. به علاوه این گزینه‌ها به شما کمک می‌کنند تا خواب بهتری داشته باشید و در روز بعد با احساس خیلی بهتری مواجه شوید. شما همچنین می‌توانید داخل کابین خود را با آویزان کردن یا چسباندن پوستر فیلم و یا بازیکن ورزشی مورد علاقه‌تان تزئین کنید و شاید بتوانید با اضافه کردن یه کتری یا دستگاه قهوه جوش و پخت غذا رنگ و بوی تازه تری به کابین خود ببخشید.

با بدن خود مهربان باشید
داشتن بدنی آماده می‌تواند با بدترین حالت‌های دلتنگی مبارزه کند. بر عکس آن احساس ضعف و بیماری نیز می‌تواند آن حالت‌ها را تشدید کند. نوشیدن آب زیاد، خوردن وعده‌های غذایی متعادل و خوردن میان وعده هنگامی که با احساس ضعف مواجه هستید و همچنین خواب کافی می‌تواند با حالت‌های بد دلتنگی مبارزه کند. از حذف وعده‌های غذایی بپرهیزید و سعی کنید از مواد غذایی فرآوری شده مانند فست فودها از قبیل سیب زمینی سرخ کرده و انواع سس ها دوری کنید. علاوه بر این، فعالیت بدنی اندورفین‌ها را آزاد می‌کند، که به بهبود خلق‌وخوی شما و انتشار احساسات مثبت کمک می‌کند. این که شما بتوانید هنگام کار در جاده فرصت تمرین کردن داشته باشید بسیار چالش بر انگیز است.بنابراین در جاهایی که می توانید توقف کنید و پاهای خود را کشیده و حداقل به مدت 15 دقیقه به تمرین ورزشی بپردازید. این‌ها کارهایی است که برای برطرف کردن ضعف و دوری از احساس دلتنگی می‌توانید انجام دهید.

برای خود یک سرگرمی پیدا کنید
با گوش دادن به انواع فایل‌های صوتی مختلف یا دیدن جدیدترین فیلم‌ها از ذهن خود بیرون بیایید. می‌توانید کتاب خوانده و آن‌ها را به خاطر بسپارید

شخص دیگری را به همراه خود ببرید
دلتنگی دوری از خانه با پیمودن جاده‌ها به تنهایی بیشتر می‌شود. به همراه بردن شخصی که از نظر روحی به شما نزدیک است و هم صحبت شدن با او می‌تواند احساس متفاوتی را برای شما ایجاد کند.

در توقف‌های خود با دیگر راننده‌ها صحبت کنید
شما و همکارانتان همگی در یک شرایط هستید، پس چرا با یکدیگر صحبت نکنید و به معاشرت نپردازید؟وجود یک همکار می تواند به همان اندازه که خانواده‌تان برایتان هستند دلگرم‌کننده باشد.

استقلال پادادشی است که از رانندگی در جاده‌ها به دست می‌آورید و این دلیل خوبی برای اینکه چرا کامیون‌داران به آنچه انجام می‌دهند افتخار کنند است.ممکن است هرگز احساس غربت و دلتنگی نکنند، اما امیدواریم این راهنمایی‌ها بتواند این احساس را در صورت وجود آن کمتر کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>