اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

جوهر چاپ

سابتانک با جنس پلاستیکی به دلیل شفاف بودن، سهولت کار با آن آسان است و اپراتور در صورت بروز overflow می تواند زودتر از این که سابتانک مرکب پر شود تشخیص دهد و مانع از بروز سرریز یا overflow شود.از دیگر مزایای سابتانک شفاف این است که همواره اپراتور می تواند چک کند که درون سابتانک ها مرکب وجود دارد یا این که پمپ مرکب عمل پمپ کردن انجام نداده است و یا ایرادات دیگر مشخص شود.

سابتانک فلزی

این مدل سابتانک ها کاملاً فلزی بوده و امکان چک کردن میزان رنگ داخل سابتانک وجود ندارد اما معمولاً شناور داخل سابتانک هم کاملاً فلزی بوده و ازنظر کیفی بسیار بالاست و امکان overflow شدن در این مدل سابتانک ها خیلی کم می باشد.یکی از نکاتی که در این سابتانک وجود دارد استفاده از آن در سیستم مرکب UV می باشد به دلیل اینکه نوراز آن عبور داده نمی شود.

در هنگام خرید سابتانک حتماً دقت شود که شناور داخل سابتانک از جنس فلز بوده و پلاستیکی نباشد، به دلیل این که بعد از گذشت زمان، جوهر به شناور آسیب وارد کرده و شناور دچار خوردگی می شود و عمل قطع و وصل کردن شناور درست انجام نمی شود.پس از بروز این گونه مشکل اپراتور موارد زیر را باید چک کند و مشکل را متوجه شود و نسبت به رفع آن اقدام کند:

  • سطح جوهر در سابتانک چک شود و نسبت به خالی کردن جوهر از سابتانک اقدام شود.
  • دستور (سیم) سابتانک جوهر مربوطه که overflow کرده از کریج برد جدا شود، درصورتی که پمپ جوهر بازهم به صورت اتوماتیک کار کند، اپراتور سریعاً باید دستگاه را خاموش کند و نسبت به رفع مشکل در مین برد اقدام کند.
  • درصورتی که دستور سابتانک از کریج برد جدا شد و پمپ جوهر از کار افتاد؛ در این صورت مین برد سالم است و با تعویض شناور سابتانک یا کل قطعه سابتانک جوهر مشکل overflow رفع می شود.

مکانیزم و نحوه عملکرد سابتانک جوهر

در حالت اولیه سابتانک جوهر شناوری که در آن قرار دارد در انتهای سابتانک (کف سابتانک) می باشد در این حالت، شناور در حال دستور دادن به پمپ جوهر می باشد. عمل پمپاژ جوهر به سابتانک انجام می شود و تا زمانی که به حدنصاب (معمولاً تا نصف سابتانک) نرسد، جوهر به داخل سابتانک ریخته و پس از این که شناور سابتانک به همراه جوهر به میانه سابتانک بالا آمد، دستور قطع برق پمپ جوهر به مین برد ارسال می شود.

این مکانیزم همواره در طول چاپ به این صورت می باشد و زمانی که جوهر از هد خارج می شود به همان میزان مصرف شده از طریق دستور شناور به داخل سابتانک جوهر وارد می شود. در واقع عرضه و تقاضا همواره صورت می گیرد.از مشکلاتی که عموماً اپراتورها با آن مواجه می شوند سرریز کردن جوهر و کار نکردن صحیح شناور سابتانک می باشد.

یک نکته در مورد تشخیص overflow و رفع آن

در این حالت؛ پس از این که جوهر در داخل سابتانک پر شد و از طریق لاین هوا (شلنگ هوا) اضافات جوهر به داخل سابتانک هوا انتقال پیدا کرد، می بایست دستگاه سریعاً خاموش شود.به دلیل این که پمپ جوهر، دائماً در حال کار کردن می باشد و یکسره به داخل سابتانک جوهر پمپاژ می کند که در این صورت پس از پر شدن سابتانک، جوهر راهی جز خروج از لاین هوا نداشته و پس از برگشت شدن از لاین هوا وارد سابتانک هوا شده، در این صورت اگر کار کردن پمپ جوهر ادامه داشته باشد سابتانک هوا نیز پرشده و جوهر از خروجی مگنت هوا خارج می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>