اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

قطعات صنعتی

دبی به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد، به یک گزینه مهم در زمینه واردات کالا به ایران تبدیل شده است. به طوری که در طول روز چندین لنج یا کشتی باری دبی را به مقصد ایران ترک می کنند. جالب است بدانید که بخش زیادی از قطعات الکترونیکی کشور از طریق دبی وارد شده تا بتوان نیازهای داخلی را تامین کرد.

خوشبختانه به دلیل افزایش سرعت چرخ صنعت داخلی، محصولات متنوعی در کارخانه های ایرانی تولید شده و به دست مردم می رسند. جالب است بدانید درصد بالایی از کالاها مانند لوازم خانگی برقی، دستگاه های ارتباطی و... که در داخل کشور تولید می شوند، دارای قطعات الکترونیکی مختلفی هستند.

از آنجایی که قطعات خاص در دنیای الکترونیک توسط شرکت های محدودی تولید می شوند، دسترسی به آن ها به کار سختی تبدیل شده و چالش های زیادی را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند. به همین دلیل می توان از طریق واردات قطعات خاص از دبی به برخی از نیازها پاسخ داد. دبی نیز به دلیل بازار غنی و وجود نمایندگی های معتبر شرکت های مشهور، دسترسی به قطعات الکترونیکی کمیاب را ساده تر می کند.

برخی از قطعات دنیای الکترونیک مانند انواع ترانزیستور، خازن، مقاومت، آی سی، رگولاتور، ماژول، میکروکنترلر و... به شدت پرکاربرد هستند. اما با توجه به کاربردها و مصرف بالا، در داخل ایران امکان تولید آن ها وجود ندارد. به همین دلیل دسترسی به بازار الکترونیک دبی و واردات قطعات پرکاربرد بازار تشنه قطعات الکترونیک را سیراب خواهد کرد.

گفتنی است که واردات قطعات الکترونیکی کمیاب از دبی علاوه دلایل ذکر شده، با مزایای دیگری همراه است. به طوری که سایر مناطق تجاری دنیا مانند بازار عراق، چین، ترکیه و... توانایی رقابت با دبی برای واردات قطعات الکترونیکی را نخواهند داشت.

بزرگ ترین و مهم ترین مزیتی که واردات قطعات الکترونیکی از دبی به همراه دارد، سرعت بسیار بالای حمل و ترخیص کالا است. زمانی که سفارش قطعات الکترونیکی در شرکت های دبی ثبت می شوند، در کمترین زمان ممکن برای حمل و انتقال به ایران آماده خواهند شد. مسافت کم تا ایران و راه آبی خلیج فارس نیز سرعت واردات را بیشتر خواهد کرد.

در دبی به راحتی می توان نمایندگی های رسمی شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی را پیدا کرد. به همین دلیل تامین قطعه ساده تر شده و حتی زمان کمتری برای پیدا کردن قطعات کمیاب صرف می شود. اگر هم نماینده رسمی شرکت در دبی وجود نداشته باشد، از طریق توزیع کنندگان و شرکت های شخص ثالث دبی می توان به قطعه دست یافت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>