اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

قطعات الکترونیک

آی سی ( IC) یا مدارهای مجتمع یکی از پرکاربردترین قطعاتی است که در دنیای الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این قطعه می توان در کمترین فضای ممکن به قابلیت های مختلف رسید و دستگاه های الکترونیکی با ابعاد کوچک تری را تولید کرد. به همین دلیل درخواست برای خرید این قطعه در دنیا به شدت زیاد بوده و کارخانه های زیادی به آن نیاز دارند.

کشور چین با در اختیار داشتن صنایع و منابع غنی همیشه در تلاش است که به نیاز خریداران آی سی در کل دنیا را پاسخ دهد. به همین دلیل در این کشور تنوعی بالایی از آی سی ها با پارت نامبرها و مشخصات مختلف شده و هر یک برای دستگاه خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی آی سی ها در مدل های گوناگونی در چین قابل خریداری هستند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • آی سی های ماسفت
  • آی سی آمپلی فایر
  • انواع آی سی رگولاتور
  • مدل های مخصوص منبع تغذیه یا پاور
  • سری آی سی های کانورتور

تمام آی سی هایی که در بالا نام برده شدند، با دنیایی از پارت نامبرها و مدل های مختلف به فروش می رسند. همچنین موارد بالا تنها بخش کوچکی از دسته بندی آی سی ها هستند. به همین دلیل اگر قصد خرید آی سی از چین را دارید، باید بدانید که این قطعه را برای چه کاری نیاز دارید. در غیر این صورت در این دنیای شلوغ و متنوع قطعا سردرگم خواهید شد.

شاید این سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که چرا بیشتر کشورهای دنیا چین را برای خرید آی سی انتخاب می کنند. کشور چین سال های زیادی است که برای رسیدن به این جایگاه تلاش می کند و می خواهد که سهم بیشتری در بازار الکترونیک دنیا به دست بیاورد. به همین دلیل امتیازاتی را در بازار قطعات الکترونیکی خود ایجاد کرده تا بیشتر مشتریان آی سی از این بازار برای خرید قطعه خود استفاده کنند.

کیفیت بالای آی سی ها

متاسفانه عده زیادی فکر می کنند که آی سی های ساخت چین از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و عمر مفید چندانی ندارند. اما جالب است بدانید که کشور چین یکی از بزرگ ترین تولید کننده های چیپ و آی سی در کل دنیا بوده و به نوعی معرفی کننده استانداردهای جدید محسوب می شود. همچنین باید بدانید که آی سی های تولید کارخانه های این کشور انواع استانداردها و آزمون های بین المللی را پاس کرده اند. به همین دلیل جای شکی نسبت به کیفیت قطعات باقی نمی ماند.

دسترسی به تنوع بالا

زمانی که برای خرید آی سی از چین اقدام می کنید، دیگر نیازی نیست که نگران پیدا نکردن قطعات کمیاب باشید. در کشور چین می توان به بیشترین تنوع و تیراژ تولید آی سی در کل دنیا دسترسی داشت. به همین دلیل اگر در داخل کشور هستید و به دنبال یک آی سی با پارت نامبر خاص می گردید، باید به بازار کشور چین مراجعه کنید. در غیر این صورت شانسی برای پیدا کردن آن آی سی در بازار داخلی ایران یا هیچ یک از کشورهای دنیا نخواهید داشت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>