اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

قطعات الکترونیک

امروزه با توجه به اینکه تمام سازمان ها، شرکت ها، تولیدی ها، کارخانجات و تمامی افراد جامعه به سمت دیجیتالی شدن و ورود به دنیای مجازی سوق پیدا کردند و برای بهینه کردن کسب و کار، تولید و گسترش، حجم تقاضا و وابستگی به قطعات الکترونیکی بیش از پیش حس می شود. امروزه قطب اول تولید و اختراعات قطعات الکترونیکی را می توان آسیای شرقی و مخصوصا کشور چین نامید.

از مهم ترین فاکتورهایی که برای هر واردکننده یا واسطه و تولید کننده حائز اهمیت است، قیمت تمام شده محصول است زیرا حاشیه سود را بالا می برد. از دلایل ارزان قیمت بودن قطعات چینی می توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  • نیروی کار فراوان و ارزان قیمت: به علت جمعیت بالا در چین و فراوانی نیروی کار، دستمزدها کاهش یافته و قیمت نهایی محصول نیز کمتر از دیگر کشورها خواهد بود.
  • تولید انبوه: کارخانه های بسیاری در چین قطعات الکترونیکی تولید می کنند که همین رقابت و تولید انبوه باعث ارزان تر شدن محصول می شود.
  • عدم هزینه برای تبلیغات: کارخانه های چینی عملا هزینه ای برای تبلیغات نمی کنند، چون مشتری های ثابت و همیشگی دارند که چرخ کارخانه های شان را می چرخاند. این هزینه نکردن نیز به ارزان بودن قیمت نهایی محصولات منتهی می شود.

تنوع در محصولات

چین را می توان بزرگ ترین و متنوع ترین تولیدکننده محصولات الکترونیکی دانست. در این کشور می توانید پاساژ های بزرگ و چندین طبقه ای بیابید که به جز قطعه ای خاص مانند خازن یا مقاومت هیچ چیز دیگری در آنجا نخواهید یافت. این قطعات همگی خصوصیات ظاهری و مشخصاتی مشابه دارند ولی تنها تفاوت آنها در قیمت یا طول عمرشان می باشد. این داستان حاکی از آن است که این کشور تنوع بسیار بالایی در تولیدات خود دارند و با هر سلیقه و کاربردی که بخواهید، قطعه مورد نظرتان را آنجا پیدا خواهید کرد. در صورت موجود نبودن قطعه مورد نیاز شما هم می توان به راحتی و به طور اختصاصی سفارش خود را تولیدکنندگان بدهید.

تنوع در کیفیت

یکی دیگر از مواردی که واردات از چین را بصرفه تر می کند، قابلیت سفارش با کیفیت های متفاوت است. اگر شما بخواهید قیمت تمام شده محصول برای تان کمتر شود، چینی ها به راحتی با تکنولوژی و علمی که در تولید انبوه دارند می توانند با تغییر در مواد اولیه یا فرآیند تولید، قیمت آن را برای شما تغییر دهند. شاید بتوان گفت این گزینه ای است که در کشور دیگری به این راحتی امکان پذیر نباشد. البته در این بین باید مراقب متقلبان بود زیرا چینی ها کمی در معاملات خود شیطنت به خرج می دهند و می توانند جنس تقلبی را جایگزین جنس اصلی کرده و به فروش برسانند که باید مراقب این مورد نیز باشید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>