اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کبالت

اگرچه این ماده کاربردهای گسترده ای در تولید ابر رساناها، شبه رساناها، حسگرها، MRI و زیست پزشکی دارد اما سنتز بیولوژیکی آن در مقیاس نانو با یک روش کاملا سبز برای تولید نانوذرات اکسید کبالت یک دستاورد بزرگ در علوم پزشکی است.

نانوذرات این ماده پتانسیل ضد باکتریایی متفاوتی در برابر سویه های مختلف باکتریایی بیماری زا نشان می دهند. این ترکیبات نسبت به ماکروفاژها با گلبولهای قرمز سازگاری بیشتری دارند و دارای خواص آنتی اکسیدانی، قدرت احیاء کنندگی و مهار آنزیم ها هستند. این ترکیب همچنین پتانسیل درمان لیشمانیاز را دارد ولی مطالعات بیشتری برای سازگاری و عدم سمیت آن برای سلولهای زنده لازم است.

این ماده در همه دماها با ایجاد رنگ متالیک فلزی برای لعابکاری مورد استفاده قرار می گیرد. کبالت قدرتمندترین رنگ در صنایع تولید سرامیک است که در اکثر سیستم ها پایدار است. این ماده مانند مس در طول اکسیداسیون به صورت فعال ذوب می شود. درک دقیق اینکه پودر اکسید کبالت چیست و چگونه تجزیه می شود بسیار پیچیده است.

نمک های کبالت معمولاً با فعالیت اسیدهای مناسب بر روی فلز کبالت یا اکسید کبالت ساخته می شوند. برخی از نمک های کبالت، به ویژه ترکیبات آلی آن خشک کننده های عالی رنگ ها، لاک و جوهر هستند. لینولات های کبالت، رزین ها، اولئات ها، استئارات ها و نفتنات ها حاوی 4 تا 12 درصد کبالت هستند که برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

اکسید کبالت خالص حاوی 78.6٪ فلز کبالت است و پودر خام آن برای کاربرد در لعاب کاری به اکسید کبالت واقعی تجزیه نمی شود مگر اینکه در کوره گرم شود.به طور معمول 140 تا 4500 گرم (5 اونس تا 10 پوند) اکسید کبالت در هر تن شیشه برای ایجاد رنگ آبی در شیشه های ساختمانی، بطری ها و شیشه های فیلتر نوری مورد استفاده قرار می گیرد. برای خنثی کردن رنگ زرد آهن در ظروف و شیشه های پنجره، مقادیر کمی اکسید کبالت، 1 تا 45 گرم (0.04 تا 1.6 اونس) در هر تن شیشه مورد نیاز است.

حدود 454 گرم (1 پوند) این ماده در هر تن خاک رس خشک نیز برای خنثی کردن رنگ آهن در ظروف سفالی، سرویس بهداشتی و کاشی استفاده می شود و در مقادیر بیشتر برای افزودن رنگ آبی بکار می رود.شایان ذکر است که اگر گریدهای سرامیکی تجاری اکسید کبالت خوب آسیاب نشوند لکه های لعابی در محصول نهایی ایجاد خواهند کرد و بسته به اینکه ذرات تا چه درجه ای در محصول تجمع داشته باشند رنگ سرامیک و لکه های آن متفاوت خواهد بود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>