اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

شیمی

ملت بلوئینگ روش سنتی تولید پارچه از میکروفایبر و الیاف نانو است که در طی این فرایند ذوب پلیمری از طریق نازل های کوچک که با گاز دمنده با سرعت بالا احاطه شده اند، خارج می شود. الیاف رسوب داده شده یک ورق غیربافته را تشکیل می دهند که برای فیلتراسیون، جاذب ها، در تولید پوشاک و سیستم های تحویل دارو قابل استفاده است. از مزایای قابل توجه ملت بلون می توان به سادگی، بهره وری بالا و عملکرد بدون حلال آن اشاره کرد.

دانشمندان با انتخاب ترکیبی مناسب از پلیمرها با خواص رئولوژیکی و سطحی بهینه، توانسته اند الیاف ملت بلون را با قطر متوسط کوچک تر از 36 نانومتر تولید کنند.در طی فعالیت های آتشفشانی ممکن است یک ماده الیافی از طریق باد شدید خارج شده از ماگمای بازالت مذاب به نام موی پله استخراج شود. همین پدیده برای پلیمرهای ملت بلون نیز صدق می کند.

اولین تحقیق در مورد ملت بلون، تلاش نیروی دریایی در ایالات متحده برای تولید مواد فیلتراسیون باکیفیت برای اندازه گیری اشعه ها در هواپیماهای بدون سرنشین در دهه 1950 بود. پس از آن، شرکت Exxon اولین فرآیند صنعتی را بر اساس اصول ملت بلوئینگ با سطح توان بالا ایجاد کرد. چین 40 درصد از پارچه های غیر بافته در جهان را تولید می کند که بیشترین میزان آن در استان هبی در سال 2018 تولید شده است.

پلیمرها

پلیمرهایی با رفتار ترموپلاستیک برای فرایند ملت بلوئیگ قابل استفاده هستند. انواع اصلی پلیمر که معمولاً با ملت بلون فرآوری می شوند عبارتند از:

  • پلی پروپیلن
  • پلی استایرن
  • پلی استرها
  •  پلی اورتان
  •  پلی آمیدها (نایلون ها)
  •  پلی اتیلن
  •  پلی کربنات

کاربردها

فیلتراسیون

پارچه های ملت بلون غیر بافته متخلخل هستند. در نتیجه، آنها می توانند مایعات و گازها را فیلتر کنند. کاربردهای آن ها در فرایند تصفیه آب، تولید ماسک و فیلترهای تهویه هوا است. منسوج نبافته ملت بلون ماده اساسی برای تولید ماسک صورت است. در زمان همه گیری بیماری کرونا (ویروس کووید 19)، قیمت ملت بلون به صورت نجومی افزایش یافته است به طوری که قیمت هر تن آن از چندین هزار دلار به حدود 100 هزار دلار رسیده است.

جاذب ها

مواد غیربافته می توانند چندین برابر وزن خودشان، مایعات را جذب کنند. بنابراین، منسوجات غیربافته ساخته شده از پلی پروپیلن برای جمع آوری آلودگی های روغنی ایده آل هستند.خاصیت جذب بالای پارچه های ملت بلون باعث شده در تولید پوشک های یک بار مصرف و محصولات بهداشتی بانوان مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد ملت بلون در تولید پوشاک

پارچه های ملت بلون دارای سه ویژگی هستند که به مفید بودن آن ها جهت تولید پوشاک، به ویژه در محیط های سخت کمک می کند؛ از جمله این ویژگی ها می توان به خاصیت عایق حرارتی بودن، دارا بودن مقاومت نسبی در برابر رطوبت و قابلیت تنفس پذیری بالا آن اشاره کرد.

از طریق ملت بلون می توان الیاف دارویی برای کنترل تحویل دارو تولید کرد. سرعت بالای مصرف دارو (تغذیه اکستروژن)، عملکرد بدون حلال و افزایش سطح محصول باعث می شود که فرایند ملت بلون به یک روش و فرمول جدید و امیدوارکننده تبدیل شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>