اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: 300 واگن باری و مسافربری پارسال در این در این واحد واگن سازی تولید و به ناوگان ریلی کشور پیوست.

تولید 300 واگن باری و مسافری در واگن پارس اراک

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا محمدرضا مختاری افزود: قرارداد تولید 400 واگن باری و 21 واگن مسافربری در سال گذشته از سوی شرکت واگن پارس اراک با شرکت های بهره برداری منعقد شد که در پی آن بیش از 290 واگن باری و هفت دستگاه واگن مسافری تولید شد.

وی ادامه داد: ارزش ریالی واگن های باری تولید شده در این شرکت 541 میلیارد ریال و ارزش واگن های مسافربری 271 میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک اظهار داشت: با وجود شرایط ویژه اقتصادی کشور از قبیل افزایش نرخ ارز، تخصیص ندادن ارز دولتی به مواد اولیه، افزایش بیش از قطعات و مواد اولیه حتی یک روز هم این واحد تولید تعطیل نشد و با ایجاد تعامل با شرکت های بهره بردار تولید همواره در این شرکت جریان داشت.

مختاری اضافه کرد: با توجه به هزینه بالای ساخت واگن به خصوص واگن مسافربری، در صورت پرداخت تسهیلات به شرکت های بهره بردار داخلی و نیاز کشور به افزایش ظرفیت بار و مسافر و با ایجاد جریان نقدینگی مناسب، ظرفیت تولید 150 دستگاه واگن مسافربری و یک هزار دستگاه واگن باری در شرکت واگن پارس اراک وجود دارد.

وی افزود: قرارداد تولید و فروش یک هزار و 300 واگن باری و 100 دستگاه واگن مسافری در شرکت واگن پارس اراک با شرکت های بهره بردار منعقد شده که در صورت تامین تسهیلات و منابع مالی، 22 دستگاه واگن مسافری و 700 واگن باری در سال آینده تولید و 30 دستگاه واگن مسافربری نیز تعمیر می شود.

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.

این شرکت در سال 1354 در اراک آغاز به کار کرد و در سال 1364 با سرمایه گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه های این سازمان پیوست.

کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت 33 هکتار جانمایی شده است.

این شرکت به عنوان بزرگ ترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

منبع: تین نیوز

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>