اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بنز

با اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقامات کمپانی دایملر خبر توقف فعالیت خود در ایران را دادند.
همان‌طور که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده بود دور جدید تحریم‌های سنگین علیه ایران آغاز شد.

آمریکا با هدف منزوی کردن اقتصاد ایران، سنگین‌ترین تحریم‌های ممکن را برای این کشور به اجرا در آورده است که حاصل آن خروج تعدادی از شرکت‌های خودروساز از بازار ایران شده است.

تنها چند روز پس از اجرای اولین تحریم‌ها بر اساس گزارس بلومبرگ مقامات دایمر از توقف فروش کامیون بنز در ایران خبردادند.

به نظر می‌رسد که تلاش اتحادیه و کشورهای اروپایی برای حفظ برجام حداقل در ماندن شرکت‌های خارجی در بازار ایران بی‌نتیجه بوده است.

با توجه به شرایط سیاسی کنونی شرکت‌های زیادی مانند دایملر و کامیون بنز از بازار ایران خارج خواهند شد و یا توقف فعالیت‌های خود را در ایران به حداقل خواهند رساند.

سال 1394 پس از تصویب برجام شرکت‌های بزرگ اروپایی از غول صنعت خودرو آلمان، فولکس واگن تا شرکت نفت و گاز فرانسه توتال از برنامه‌های بزرگ خود برای حضور در ایران رونمایی کردند.

در این شرایط تجارت بین شرکت‌های اروپایی و ایران ارزشی بیش از 10 میلیارد دلار پیدا کرد. اما پس از خروج آمریکا از برجام شرکت‌های بزرگ کامیون ساز اروپایی و ساخت خودرو برای از دست ندادن بازار فروش بزرگ خود مجبور به ترک بازار ایران شدند.

در واقع باید گفت که بازار ایران در مقابل بازار بزرگ آمریکا بسیار کوچبک‌تر می‌باشد و ارزش گلاویز شدن و جریمه شدن از طرف آمریکا را ندارد.

دو ماه پیش بود که پس از خبر ترامپ از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران مرسدس بنز از خروج خود خبر داد.
پس از این موضوع بسیاری از شرکت‌های اروپایی همانند پژو سیتروئن (PSA) و رنو هم از اجرای برنامه‌های خود در داخل ایران عقب‌نشینی کردند.پ

ترامپ چند روز قبل در حساب توییت خود نوشت هرکس با ایران معامله کند با ایالات متحده آمریکا معامله نخواهد کرد و سخت‌ترین تحریم‌های ممکن تنظیم شده است و در آبان ماه به به بالاترین سطح ممکن خواهد رسید.

بر اساس تحریم‌های اعمال شده آمریکا، خرید دلار توسط ایران محدود می‌شود، تجارت طلا برای ایران آزاد نخواهد بود و نمی‌تواند خرید و فروش فلزات گرانبها را انجام دهد.

علاوه بر این، صنعت خودروسازی هدف قرار گرفته و شرکت‌های خودروساز نمی‌توانند به ایران خودرو فروخته و قطعه وارد کنند.

صنعت خودرو ایران یکی از اهداف مهم آمریکا است که مورد هجوم تحریم‌های موجود قرار گرفته است.

بر اساس قانون انسداد، شرکت‌های اروپایی از رعایت تحریم‌های آمریکا منع می‌شوند و زمینه‌های حمایت مالی از این شرکت‌های اروپایی هم فراهم می‌شود؛ علاوه بر این شرکت‌های اروپایی مشمول جریمه‌های آمریکا هم نخواهند شد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>