اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

سامانه ارزی نیما

نیما که همان نظام یکپارچه معاملات ارزی است و برای اینکه خریداران و فروشندگان بتوانند به راحتی ارز را تامین نمایند توسط بانک مرکزی راه اندازی شده است و فعالیت خود را شروع کرده است.

خریداران و فروشندگان به وسیله این سامانه می‌توانند در محیط الکترونیک، فرآیندهای ارزی خود را با توجه به نیازهایشان انجام بدهند.در اولین گام همه‌ی صرافی‌ها به عنوان فروشنده ارز و وارد‌کننده برای تامین نمودن ارز کالاهای وارداتی به عنوان متقاضی خرید ارز به شمار می‌روند.

سامانه ارزی نیما چیست؟
این سامانه (سامانه نیما) برای سیاست گذاران مدیریت بازار ارز را فراهم نموده و همچنین برای متقاضیان ارز امکان فعالیت‌های روشن و دقیق را محیا کرده است.

در صورتی بازرگان‌ها می‌خواهند سفارش‌های غیربانکی شان را ثبت کنند باید به سامانه جامع تجارت مراجعه نمایند.

سامانه نیمه توسط بانک مرکزی راه اندازی شده است تا هر‌گونه فعالیت در جهت تامین ارز و سفارش‌های غیر بانکی به راحتی انجام گردد.

با توجه به هماهنگی و همکاری‌های که بین وزارت وزارت صنعت معدن و تجارت و بانک مرکزی وجود داشته است، بازرگان‌ها می‌توانند به سامانه جامع تجارت مراجعه نمایند و در صورتی درخواستی در جهت تامین ارز ثبت سفارشات غیربانکی دارند، انجام بدهند.

این داده‌ها و اطلاعات‌ها به شکل سیستمی به سامانه نیما(نظام یکپارچه معاملات ارزی) انتقال داده خواهد شد و جواب‌های صرافی‌ها نیز برای بازرگانان قابل مشاهده است و در نتیجه آنها می‌توانند برای خرید ارز اقدامات لازم را انجام بدهند.

در مرحله اول، درخواست برای ارزهای یورو و یوآن قابل انجام بوده و در مرحله‌های بعدی نیز می‌توانند برای دیگر ارزها نیز درخواست‌های خود را ثبت نماید.

در سامانه نیما این امکان محیا شده که صرافی‌ها بتوانند درخواست‌های متقاضیان ارز را ببینند.

در این سامانه راهنمای کاملی وجود داشته است که کاربران می‌توانند برای استفاده از آن اقدام به مطالعه راهنما نمایند.

صرافی‌ها اگر به پایگاه اطلاع رسانی سنا مراجعه نمایند و منوی نیما را انتخاب کنند می‌توانند درخواست‌ها و پیشنهادهای خرید را مشاهده نمایند و در نتیجه برای تامین ارز متقاضی‌ها اقدام نمایند.

برای مشاهده تفاوت سامانه های سنا و نیما اینجا کلیک کنید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>