اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

بازار تانکری

موسسه تحقیقاتی Drewry پیش بینی کرد، به دلیل رشد قوی ناوگان و ضعف فصلی تقاضا، نرخ های کرایه حمل در بازار تانکر حمل نفت خام نه تنها بهبود چشم گیری را درسه ماه دوم سال جاری میلادی تجربه نخواهند کرد، بلکه به سمت نزولی پیش می روند.با این وجود، انتظار می رود نرخ های کرایه حمل در نیمه دوم سال جاری میلادی افزایش پیدا کنند، چرا که پالایشگاه ها توان عملیاتی خود را با توجه به نزدیک شدن به  قانون سوخت با سولفور پایین آیمو افزایش خواهند داد.

روند نزولی اخیر در بازار اوراق و جدول زمانی قوی تحویل شناور سبب خواهد شد که رشد ظرفیت ناوگان تانکر درسال 2019 میلادی قوی باقی بماند. با این حال، افزایش تجارت در مسیر طولانی و در پی آن رشد تقاضای تن مایل از هر گونه کاهش چشم گیر نرخ کرایه حمل جلوگیری خواهد کرد.درحالی که سایه بلاتکلیفی بر سر بازار عرضه نفت خام سنگینی می کند، پیش بینی می شود قیمت های نفت خام درماه های آینده نوسان را نشان دهد.

50 درصد از دفتر سفارش ساخت تانکر حمل نفت خام به ظرفیت 20 میلیونDWT قرار است در 9 ماه باقی مانده سال جاری میلادی تحویل داده شود. از طرف دیگر، اوراق در بازار تانکر حمل نفت خام روند نزولی را طی می کند، به طوری که از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون تنها یک فروند نفتکش غول پیکر طی سه ماه نخست سال روانه یاردهای اوراق شده است.پیش بینی می شود، افزایش صادرات نفت خام از حوزه آتلانتیک به آسیا منجر به رشد تقاضای تن مایل برای نفتکش های غول پیکر شود، همچنین عرضه محدود نفت خام ترش سنگین در بازار موجب ترغیب پالایشگاه های آسیایی به ویژه چین و هند برای افزایش واردات نفت خام از ونزوئلا علی رغم تحریم های آمریکا خواهد شد. این مسئله تقاضای تن مایل برای خطوط بزرگ حمل نفت خام را افزایش می دهد.

پس از افت نرخ کرایه حمل تانکرهای سوئزماکس در دو ماه گذشته، انتظار می رود نرخ های کرایه حمل این تانکر طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی پایدار باقی بماند. با این وجود، روی هم رفته رشد قوی ناوگان تانکر مانعی بر سر راه هر گونه بهبود چشم گیر نرخ کرایه حمل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی تلقی می شود. علاوه براین چشم انداز مشابه ای نیز برای بخش تانکرهای افراماکس تصور می شود، به گونه ای که عرضه مازاد اجازه بهبود چشم گیر نرخ کرایه حمل در این بخش را نخواهد داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>