اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

حبیب شریفیان، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: طبق مصوبه هیأت دولت، حمل و نقل دام بدون مجوز، غیرقانونی است و با آن به عنوان قاچاق برخورد می‌شود.

ممنوعیت نگهداری و حمل و نقل دام بدون مجوز

وی ادامه داد: طبق این قانون، هرگونه جابه جایی، خروج دام زنده به سایر شهرستان ها و خارج از استان تنها با مجوزهای مراجع ذیربط و دامپزشکی امکان پذیر است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: نظارت در زمینه نگهداری، نقل و انتقال دام زنده با اجرای هویت گذاری با نصب پلاک گوش 15 رقمی با مشارکت بخش خصوصی در راستای ساماندهی این حوزه، افزایش پیدا کرده است.

شریفیان با بیان اینکه نیروی انتظامی بر این روند نظارت می کند، عنوان کرد: برابر مصوبات ابلاغی، نگهداری، حمل و نقل و جابه جایی کلیه دام های موجود اعم از سبک و سنگین مستلزم هویت گذاری با نصب پلاک گوش 15 رقمی و اخذ مجوز رسمی از دامپزشکی و بارنامه حمل و نقل امکان پذیر است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی یکی از استان های تولیدکننده گوشت قرمز است و برخی استان ها از جمله تهران و البرز گوشت مورد نیاز خود را از آذربایجان شرقی تأمین می کنند.

وی همچنین با اشاره به برخی دلایل گرانی گوشت افزود: عده ای سودجو با سو استفاده از افزایش قیمت ارز و اختلاف قیمت گوشت داخل با خارج کشور، به قاچاق دام زنده مبادرت می کنند و این موضوع موجب کاهش منابع ژنتیکی و گرانی گوشت شده و مشکلاتی را برای مردم و به ویژه اقشار ضعیف و آسیب پذیر پدید آورده است.

شریفیان در پایان با اشاره به ظرفیت بسیار بالای تولید گوشت قرمز و گوشت مرغ در کشور گفت: در صورت تأمین خوراک دام و نهاده ها هیچ مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>