اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

روتردام بزرگ ترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ جهان است. مساحت روتردام 304 هزار و 220 مترمربع است. روتردام شهری در جنوب هلند است. این بندر با جمعیتی در حدود 700 هزار نفر دومین شهر پرجمعیت هلند است. روتردام لقب دروازه اروپا و به تعبیری دروازه جهان در اروپا را دارد.

بندر روتردام

بندر روتردام بزرگ ترین بندر کانتینری اروپاست. این بندر در موقعیتی استراتژیک و در محل رودهای بزرگ اروپا قرار گرفته است. در گذشته این بندر رتبه نخست بنادر کانتینری دنیا را دارا بوده اما در سال 2004 این بندر از بنادر آسیایی عقب افتاده و رتبه نهم در میان بنادر کانتینری دنیا را به خود اختصاص داده است. این بندر علاوه بر امور حمل ونقل و خدمات دریایی، صنعت پتروشیمی را نیز زیرپوشش قرار داده است. بندر روتردام یکی از دروازه های اصلی تجارت دریایی اروپاست و بسیاری از کشورهای اروپایی از طریق این بندر تجارت خود را انجام می دهند. با توجه به وجود رودخانه های بزرگ کالاهای سایر کشورهای اروپایی نیز از طریق رودخانه ها به بندر روتردام ارسال یا از این بندر برای آنها فرستاده می شود.

بندر روتردام دارای خط آهنی است که به راه آهن سراسری اتحادیه اروپا متصل است و حمل ونقل ریلی یکی از بسترهای ارتباطی بندر روتردام است. فضای اسکله ها، حوضچه ها و محوطه های بندر روتردام 105 کیلومترمربع و عرض دریایی آن 40 کیلومتر است. این بندر بیشترین نرخ حمل ونقل را با بندر شانگهای چین داراست. سالانه 30 هزار کشتی در بندر روتردام پهلو می گیرند. این بندر با دارا بودن 33 ایستگاه رادار تا عمق 60 کیلومتری درون دریا را کنترل و نظارت می کند. همچنین به دلیل ماهیت حوضچه های بندر بزرگ ترین کشتی های دنیا در این بندر به راحتی پهلو می گیرند.

این بندر یکی از قطب های صنعتی و اقتصادی جهان به شمار می رود که بسیاری از فعالیت های تجاری و صادرات و واردات محصولات اروپا از طریق آن انجام می شود. هر هفته بیش از 500 کشتی وارد بندر روتردام شده و این بندر از طریق کشتی های دریایی به هزار بندر جهان وصل می شود. نفت خاورمیانه نیز وارد بندر روتردام شده و پس از پالایش و تصفیه به خاورمیانه و خاور دور ارسال می شود؛ که این امر موجب ایجاد کسب و کار بزرگی در حوزه پالایشگاه ها شده است.

بندر روتردام را قلب تجارت اروپای غربی می دانند و سالانه 2/5 میلیارد یورو سرمایه در این بندر جابه جا می شود. بیش از 7/3 درصد از تولید ناخالص ملی کشور هلند نیز در این بندر به دست می آید. در بندر روتردام سالانه بیش از 320 میلیون تن کالای فله ای شامل نفت، مواد معدنی و شیمیایی جابه جا می شود. این بندر به دلیل وجود پالایشگاه های متعدد، بیش از هزار و 500 کیلومتر خط لوله دارد که این لوله ها قادر هستند به طور مستقیم نفت و فرآورده های نفتی را از کشتی ها تخلیه کرده و دوباره این محصولات را در کشتی ها بارگیری کند.

بندر روتردام با آمار جابه جایی کانتینری بیش از 10/7میلیون تی ای یو در سال 2008م بزرگ ترین بندر کانتینری اروپا به شمار می رود که به طور متوسط سالانه بیش از 8 میلیارد یورو درآمد دارد و یکی از ارکان اقتصادی هلند به شمار می رود. این بندر با بیش از 57 هزار نفر نیروی انسانی در مجموع 60 پایانه دارد که در میان آنها 8 پایانه کانتینری، 20 پایانه به منظور حمل ونقل محصولات فله ای و 17 پایانه چند منظوره هستند. همچنین 7پایانه باراندازی، یک پایانه به منظور حمل ونقل هوایی، یک پایانه خودرو، یک پایانه مسافربری دریایی و 5 پایانه مواد غذایی دیگر پایانه های موجود در بندر روتردام هستند.

بندر روتردام 8 میلیون متر مربع محوطه و فضای نگهداری، نگهداری میعانات گازی و نگهداری سردخانه ای را داراست. می توان محوطه ها و فضاهای این بندر را به عنوان بزرگ ترین سیستم انبارداری اروپا معرفی کرد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>