اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اعلام آخرین وضعیت راه های خوزستان، لرستان و ایلام گفت: تشکیل کارگروه تخصصی مطالعات احداث راه های تخریب شده، در دستور کار هفته آتی سازمان قرار دارد.

عبدالهاشم حسن نیا

به گزارش مهر، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به آخرین وضعیت راه ها و ابنیه فنی استان خوزستان اظهار داشت: روز گذشته (چهارشنبه) از تمامی محورهای استان خوزستان بازدید به عمل آمد و پس از شناسایی انسداد 35 محور اصلی، فرعی و روستایی دستور اعزام 50 دستگاه ماشین آلات راهداری از 7 استان به خوزستان صادر شد.

وی شاخص ترین محورهای مسدود استان را اندیمشک-اهواز و آبادان-اهواز عنوان کرد و گفت: مردم می‌توانند به ترتیب از محورهای انیمشک-شوشتر-اهواز و خرمشهر، به عنوان مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازدید روز گذشته از استان خوزستان یادآور شد: میزان ورودی آب در پایه برخی از پل ها نسبت به روزهای قبل کاهش پیدا کرده است و پیش بینی شده در صورت ادامه روند کاهش سطح آب روی جاده ها، عملیات راهداری و ترمیم راه ها آغاز شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، با اشاره به وضعیت راه های روستایی استان خوزستان بیان داشت: بیشترین میزان خسارات وارده به روستاها مربوط به شمال استان خوزستان و مناطقی همچون شوش و شوشتر است.

17 کیلومتر از محور اندیمشک-اهواز 80 سانتیمتر زیرآب است
به گفته حسن نیا، 15 تا 17 کیلومتر از محور اندیمشک- اهواز تا ارتفاع 80 سانتیمتر زیر آب رفته است و نیروهای راهداری مستقر در استان و منطقه منتظر فروکش کردن سطح آب برای شروع عملیات و اقدامات لازم هستند.

وی ماشین آلات راهداری مستقر در استان خوزستان را آماده خدمت رسانی به مردم و سایر دستگاه ها توصیف کرد و گفت: در صورتی که مردم و دستگاه های امدادرسان در استان خوزستان به ماشین آلات راهداری برای حمل مصالح و سایر موارد نیاز داشته باشند می توانند با هماهنگی در استان خوزستان از ماشین آلات راهداری بهره مند شوند.

مسیر تردد مردم از پلدختر به معمولان ایجاد شد
معاون وزیر راه و شهرسازی که هم اکنون در منطقه پلدختر حضور دارد با اشاره به آخرین وضعیت راه ها و ابنیه فنی استان لرستان نیز اظهار داشت: خوشبختانه مسیر ارتباطی از پلدختر به معمولان برای تردد مردم ایجاد شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه «یکی از مهیب ترین و بی سابقه ترین خسارت های وارده به راه ها و ابینه فنی طی 50 سال گذشته بر اثر سیل در لرستان رقم خورده است» تصریح کرد: تا این لحظه میزان برآورد خسارت های وارده به راه ها و ابنیه فنی استان لرستان به بیش از 1,500 میلیارد تومان رسیده است که شامل تخریب کامل 20 دستگاه پل بزرگ و تخریب 100 درصدی یک کیلومتر از جاده معمولان به خرم آباد در حاشیه رودخانه کشکان می شود. همچنین جاده های خرم آباد، معمولان و پلدختر به شدت آسیب دیده اند.

حسن نیا با توجه به تخریب تعداد کثیری از راه ها و ابنیه فنی استان لرستان بر اثر سیل اخیر و خسارت های مالی وارده، بازسازی و ترمیم آن ها را نیازمند اعتبار بالایی خواند و گفت: احداث و بازسازی تمامی راه های آسیب دیده بر اثر سیل اخیر نیازمند یک کار مهندسی و مطالعاتی با همکاری مشاوران در قالب کارگروهی تخصصی است و اقدام نسبت به تشکیل آن در دستور کار هفته آتی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای قرار دارد.

معرفی مسیرهای ارتباطی لرستان و خوزستان
معاون زیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: مردم شریف معمولان برای دسترسی به آزادراه خرم آباد-پل زال از دو مسیر آنتنی موجود از خرم آباد استفاده کنند و برای دسترسی به خوزستان از شهرستان پلدختر و کمربندی پلدختر تردد کنند و آنهایی که می خواهند به خوزستان بروند از پل دختر به کمربندی پلدختر، مسیر را تردد کنند.

وی با اشاره به بازدید شامگاه روز گذشته از راه ها و ابنیه فنی استان ایلام نیز گفت: 4 دستگاه پل بزرگ در ایلام دچار آب بردگی شده بود که با همت و تلاش راهداران در استان راه ارتباطی جایگزین یکی از پل ها برای تردد مردم برقرار شد و در حال نصب دو پل موقت دیگر هستند و تمهیدات و پیگیری های لازم برای تأمین و ایجاد یک پل دیگر نیز در دست اقدام است.

منبع: خبرگزاری مهر

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>