اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

از آنجا که port side و starboardside هرگز تغییر نمی کنند و این واژگان مبهم نبوده و مستقیماً یک مرجع و منبع مشخص برای سمت گیری و جهت یابی هستند بنابراین، دریانوردان از این واژگان دریایی به جای چپ و راست برای جلوگیری از سردرگمی استفاده می کنند. هنگامی که در پاشنه رو به قسمت سینه ایستاده ایم سمت چپ port و سمت راست starboard است.

معنی واژه های port side و starboard side

در اولین روزهای قایقرانی، قبل از اینکه کشتی ها دارای سیستم steering (فرمان، هدایت کردن) باشند، قایق ها با استفاده از یک پارو کنترل می شدند و بیشتر ملوانان قاعدتاً راست دست بودند و همچنین پاروی هدایت قایق به صورت مستقیم در سمت راست پاشنه قرار می گرفت و دریانوردان شروع به خواندن سمت راست کشتی تحت عنوان steering side نمودند و این واژه کم کم با توجه به ترکیب 2 کلمه کهنسال انگلیسی stèor به معنی steer (هدایت کردن) و board که به معنی ساید یک کشتی بود به starboard تغییر کرد.

همانطور که اندازه قایق ها به مرور زمان تغییر یافت، پاروی هدایت نیز تغییر پیدا کرد و سمتی که آن وجود نداشت را برای چسبیدن به اسکله مناسب قرار می داد که به آن سمت larboard یا loading side می گفتند و با توجه که امکان اشتباه شدن این نام با starboard زیاد بود و این سمت همان سمتی بود که در کنار اسکله (port) قرار می گرفت و بارگیری از آن طرف صورت می پذیرفت به port side تغییر یافت.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>