اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

در ابتدا باید بهترین نوع پسته صادراتی با استاندارد های مدنظر مشتری و مورد نیاز گمرک فرستنده و گیرنده تامین گردد. برای مثال برخی از این استاندارد ها مربوط به بهداشت هستند که مثلا کشور آلمان نیاز به پسته با افلاتوکسین بسیار پایین دارد و باید ‌این‌چنین محصولی خریداری و فراوری شود و یا استاندارد‌های بسته بندی که بیشتر بر اساس تقاضا مشتریان است.

دریافت گواهی های استاندارد پسته قبل از گمرک
بر اساس کشور هدف و شرایط و ضوابط صادرات به آن کشور و همچنین استاندارد‌های مورد نیاز برای واردات خشکبار در گمرک مقصد که مورد نظر مشتری است در برخی موارد به ویژه تمام کشور های اتحادیه اروپا نیاز است تا گواهی هایی از آزمایشگاه های معتبر اداره استاندارد اخذ شود و یا برای برخی موارد خاص تاییدیه هایی از اداره غذا و دارو دریافت گردد که این مراحل باید قبل از اظهار بار به گمرک صورت پذیرد. خصوصاً در زمینه دریافت گواهی سلامت برای انواع پسته صادراتی و فراورده های آن از نظر میزان افلاتوکسین شاهد پروسه و نحوه انجام زمانبری خواهیم بود.

بسته بندی پسته و لیبل زنی صادراتی
پس از تامین محصول و مشخص شدن بسته بندی های فله مورد نظر پسته غالبا بر روی بسته های آن لیبل هایی زده می شود که اطلاعات شرکت صادرکننده، کمپانی واردکننده، مشخصات محصول و… به دلخواه طرفین معامله را در بر می گیرد. در محموله های خشکبار فله می توان از درج این اطلاعات و زدن لیبل خودداری کرد و امری تقریبا شخصی است مگر در موارد خاصی مانند صادرات خشکبار بسته بندی شده.

ارائه محصول خشکبار و پسته به گمرک
می توان محصول را در گمرک شهرستان هایی که محموله از آنجا تامین شده است ارائه داد و اظهار نامه های مربوط به فاکتور ها، مشخصات محصول و… را پر کرد.

درخواست و اخذ گواهی‌های سلامت پسته در گمرک
اداره استاندارد در گمرک های کشور شرکت‌های صادرکننده خشکبار و به ویژه پسته را ملزم می نمایند که درصورت مبادرت به صادرات خشکبار خود نسبت به اخذ گواهی استاندارد اقدام نمایند (در صورتی که بار فله و بدون برند باشد یا برند مورد صادرات پیش از این ثبت نشده و استاندارد نگرفته باشد).

برای دریافت استاندارد از محموله نمونه برداری شده و باید تاییدیه های لازم را دریافت نماید و پس از آن باید گواهی بهداشت و سلامت نباتات که در کشور هدف نیز برای ترخیص بار مورد نیاز است دریافت گردد.

فرایند های تسلیم محموله پسته به شرکت های حمل و نقل
با تکمیل مدارک گمرکی مورد نیاز به مرحله بارنامه کردن محصول می رسیم که نحوه این کار زیاد دشوار نیست و معمولا شرکت های حمل و نقل که با صادرکننده محصول قرار داد می بندند به طور گام به گام نحوه و مراحل انجام کارها را به مشتری اعلام می کنند ولی نکته مهمی که به آن توصیه می‌شود این است که قبل از بار زدن حجم های بالا در کانتینر یا واگن نسبت به چک کامل و بررسی دقیق واگن و کانتینر و تا حد امکان ضدعفونی کردن آن اقدام شود. برای صادرات پسته به نیازی به کانتینر یخچالدار نیست اما دیگر خشکبار باید مورد به مورد بررسی شوند.

دریافت بارنامه پسته و تسویه های مالی
در بارهای صادراتی خشکبار بسیار متداول است که با ارائه پیش نویس بارنامه که نشان دهنده تسلیم بار با نام و مشخصات گیرنده به باربری بین المللی می باشد درصدی از مبلغ معامله دریافت می شود که عموما مرسوم ترین روش بیست درصد پیش پرداخت و هشتاد درصد الباقی با ارائه همین تصویر بارنامه است. بعد از حرکت بار شرکت های حمل و نقل اصل بارنامه را به مشتری ارائه می دهند که لازم است همراه دیگر مدارک جهت ترخیص محموله خشکبار برای مشتری ارسال گردد.

دریافت الباقی مدارک و گواهی مبدا مربوط به پسته
با ارائه برخی مدارک گمرکی و بارنامه شرکت حمل و نقل می توان اقدام به دریافت گواهی مبدا برای محصول خود از اتاق بازرگانی نمود. پس از آن مدارک کامل بوده و برای ارسال به مشتری در کشور مقصد جهت ترخیص آماده می باشد.

صادرات پسته

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>