اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، افشین پیرنون از کشف و اعمال قانون 788 فقره تخلف حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در محورهای مواصلاتی استان قزوین در یک سال گذشته خبر داد.

افشین پیرنون

پیرنون اظهار داشت: حمل بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه جاده ای موجب تخریب راه، ابنیه و پل‌ها می شود که با همکاری پلیس راه استان در راستای وظایف قانونی مربوطه تعداد 788 فقره تخلف حمل اضافه تناژ کشف و با آن برخورد شده است.

وی افزود: این اضافه بار با مجموع یک هزار و 654 تن و 23 هزار و 950 کیلومتر مسافت طی شده در سال گذشته کشف شده که در این زمینه با افزایش 22 درصدی مواجهیم.

پیرنون تصریح کرد: کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای موجب افزایش ضریب ایمنی و کاهش تخلفات حمل و نقلی رانندگان و شرکت های مربوط به این حوزه می شود.

مدیرکل حمل و نقل جاده ای استان قزوین یادآور شد: در این راستا با اجرای طرح کنترل و نظارت های میدانی از سوی کارشناسان این اداره کل نسبت به عملکرد و بررسی اسناد حمل و نقلی در سال 97 به منظور جلوگیری از تخلف در این بخش با بهره گیری از باسکول های سیار الکترونیکی در قالب گشت های محسوس و نامحسوس با همکاری پلیس راه استان در محورهای مواصلاتی اقدام به برخورد قانونمند با رانندگان و شرکت های متخلف اقدام شده است.

پیرنون بیان کرد: در اجرای قوانین و مقررات به منظور رسیدگی به تخلف حمل و نقلی جلسات کمیسیون های ماده 11 و 12 به طور مستمر در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تشکیل می شود.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته بیشترین تخلف گزارش شده در یک سال گذشته در پاسگاه پلیس راه بوئین زهرا با 327 فقره تخلف بوده است.

پیرنون با اشاره به برگزاری جلسه شورای معادن استان خاطر نشان کرد: عمده تخلف حمل اضافه بار در محورهای مواصلاتی استان در بخش حمل مواد معدنی صورت می گیرد که آسیب های ناشی از آن موجب تخریب راه ها، ابنیه و پل ها به ویژه در محورهای روستایی استان است.

وی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و تأکید ریاست شورای معادن استان، حمل مواد معدنی توسط معدن کاران باید بر اساس قوانین حمل و نقل جاده ای با دریافت بارنامه و تناژ مجاز حمل شود در غیر این صورت با صاحبان معادنی که تناژ مجاز حمل را رعایت نکنند، برخورد قانونی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>