اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کشتی کانتینری

نتایج اقتصادی سه ماه دوم سال جاری میلادی چین نشان می دهد، پکن در یک دوراهی دشوار و سخت گیر افتاده است، از یک سو باید رشد اقتصادی را تحریک کند و از طرف دیگر سطح بدهی را کنترل کند. ترکیبی از روند کند رشد اقتصادی به علاوه تشدید جنگ تجاری تهدیدی برای چشم انداز صنعت کشتیرانی به شمار می آید.تحلیل گران نگران این مسئله هستند که به دنبال مناقشه تجاری چین و آمریکا، روند صادرات چین آسیب ببیند و اقتصاد این کشور ضعیف‌تر شود.

پس از اینکه آمریکا تهدید به اعمال تعرفه بر روی واردات چین به ارزش 200 میلیارد دلار کرد، نتایج سه ماه دوم منتشر شده از سوی دومین اقتصاد بزرگ جهان نگرانی‌ها را بیشتر و بیشتر کرده است. رشد تولید ناخالص داخلیGDP چین بین ماه آوریل و ژوئن به 6.7 درصد رسید، رقمی که پایین‌تر سطح ازسال 2016 را تاکنون نشان می‌دهد. تحلیلگران پیش بینی می‌کنند، سرعت‌در نیمه دوم سال جاری میلادی کندتر نیز خواهد شد.

کاسته شدن از شتاب سرمایه‌گذاری در بخش زیر ساختاری و تولید در چین به عنوان دلیل اصلی در پشت پرده سیر نزولی رشد اقتصادی سه ماه دوم سال جاری میلادی عنوان می شود. در واقع دست پشت پرده یعنی کنترل سختگیرانه حساب سرمایه و سرعت در ارائه اعتبارات چین، یک سیاستی است که تغییر آن دشوار به نظر می رسد، چرا که مشکلات بدهی شدید همچنان باقی می‌ماند.در حال حاضر بیجینگ خود را بر سر دو راهی یک سیاست متناقص می بیند، دوراهی به این منظور که نمیداند آیا سیاست سختگیرانه پولی را برای مجبورکردن به اهرم زدایی مالی اجرا کند و یا اینکه شرایط مالی آسان تر را برای حفظ نرخ های رشد قوی تر تقویت کند.

واشنگتن و پکن تصمیم به اعمال تعرفه 25 درصد بر کالاهای وارداتی از یکدیگر به ارزش 50 میلیارد دلار گرفته اند، اعمال تعرفه‌ها بر روی 34 میلیارد دلار از ششم ماه جاری آغاز شده است، انتظار می رود از این هفته سایه تعرفه بر روی 16 میلیارد دیگر افکنده شود.به گفته شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی جی‌پی مورگان چیس، اگر ده درصد تعرفه ها بر روی 200 میلیارد دلار دیگر واردات چینی از ماه سپتامبر تا اکتبر اعمال شود، صادرات چین به آمریکا 8.6 درصد کاهش خواهد یافت.

سناریوی بدتر اینکه، Neil Davidson تحلیل‌گر ارشد Drewry معتقد است، به موجب تشدید 25 درصد تعرفه آمریکا بر روی کالاهای وارداتی چین به ارزش 450 میلیارد دلار، ترافیک کانتینری محدود شرقی چین-آمریکا تقریبا 15 الی 20 درصد کاهش خواهد یافت.

خطوط کشتیرانی کانتینری که هم اکنون با ظرفیت مازاد شناور و جهش قیمت سوخت دست به گریبان هستند، شنیدن این اخبار برایشان خوشایند نیست. آن دسته از خطوطی که با تجارت در مسیر ترانس پاسیفیک ارتباط زیادی دارند، در نگرانی بیشتری به سر می‌برند.بنابراین جای تعجبی ندارد وقتی می بینیم " Xu Lirong"مدیر کشتیرانی کاسکوی چین که جایگاه چهارمین کشتیرانی بزرگ کانتینری دنیا را به خود اختصاص می‌دهد و درصورت ادغام با کشتیرانی OOIL هنگ‌کنگ به رده سوم صعود خواهد کرد در کنفرانسی در شانگهای هشدار داد، اصطکاک تجاری در حال سایه افکنی بر روی روند بهبود صنعت کشتیرانی است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>