اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

تمامی کالا ها چه به صورت برات بدون تعهد ثبت سفارش شده و چه از نوع بانکی باشند، باید به سامانه جامع تجارت (epl) مراجعه کرده و منشأ ارز را دریافت کنند.

برای یک سری از کالا ها پس از تعیین منشأ ارز، شناسه ره گیری نیز باید اظهار گردد که فعلاً فقط برای تجهیزات مجهز به سیم کارت (دارنده HS کد 85171210) باید شناسه ره گیری دریافت کرد.

تعیین منشأ ارز
تعیین منشأ ارز برای ثبت سفارش های بانکی و غیر بانکی با یکدیگر تفاوت دارند.

تعیین منشأ ارز برای ثبت سفارش‌های بانکی
تعیین منشأ ارز برای این دسته از ثبت سفارش‌ها تقریباً همان مراحل برای تعیین منشأ ارز ثبت سفارش غیر بانکی است. با این تفاوت که پس از انجام ثبت سفارش، اسناد حمل را به بانک عامل تحویل داده و سپس برای تعیین منشأ ارز اقدام می نماییم.

جهت شروع فرآیند تعیین منشأ ارز برای ثبت سفارش های بانکی از منوی سمت راست با انتخاب «عملیات ارزی» > «مدیریت عملیات ارزی بانکی» > «تعیین منشأ ارز» وارد صفحه مربوطه شده و بعد شماره ثبت سفارش را انتخاب و گزینه «ایجاد منشأ ارزی جدید» را انتخاب می‌کنیم.

در این جا اگر اسناد حمل به صورت حمل یکسره نبوده و یا سندی نباشد، همچنین چنانچه اسناد حمل ثبت سفارش وارد شده توسط بانک عامل در پرتال ارزی بارگذاری و تائید نشده باشد، با خطای سیستمی «برای سند گشایش شما سند حمل قابل استفاده وجود ندارد» مواجه خواهیم شد و ادامه کار امکان پذیر نخواهد بود.

تعیین منشا ارز بانکی

تعیین منشأ ارز ثبت سفارش‌های غیر بانکی

1. پس از آنکه ثبت سفارش انجام شد، منشأ ارز تعیین می گردد. جهت این کار در سامانه جامع تجارت، از قسمت منوی سمت راست مسیر زیر را انتخاب می نماییم.
عملیات ارزی > مدیریت عملیات ارزی غیر بانکی > تعیین منشأ ارز

2. در بالای پنجره تعیین منشأ ارز، از قسمت کد ثبت سفارش، شماره ثبت سفارش کالای مورد نظر را انتخاب و سپس دکمه ایجاد منشأ ارز جدید را انتخاب می‌کنیم.

3. در لیست باز شده، کالایی که قرار است برای آن منشأ ارز تعیین شود، را انتخاب کرده و فیلدهای «وزن خالص»، «وزن ناخالص»، «تعداد/ مقدار» و «تعداد بسته بندی» را طبق سقف تعداد اعلام شده در مرحله تجاری انتخاب می نماییم. رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت است که کالاهای ثبت سفارش طبق تعداد سقف وارد کنیم وگرنه سیستم از ادامه کار ممانعت به عمل می آورد.

اطلاعات درخواستی بعدی را نیز با توجه به کالای مورد نظر وارد می نماییم.

جهت وارد کردن شماره و تاریخ بارنامه، در ابتدا اطلاعات را وارد و سپس دکمه «افزودن به لیست» را انتخاب می‌کنیم.

نکته مهم
در این مرحله می توان برای هر تعداد بارنامه مراحل بالا را انجام داد و اطلاعات آن ها را وارد کرد و سپس با زدن دکمه «بعدی» به مرحله بعد رفت.

4. در این مرحله پس از آنکه کالا و هزینه های آن انتخاب شد، باید منشأ ارز را مشخص نماییم. در حالت کلی سه نوع منشأ ارز زیر در فیلد مورد نظر وجود دارد:

  •  صرافی
  •  واردات - صادرات
  •  ارز با منشأ خارجی

امکان انتخاب یکی یا چند تا از انواع منشأ ارز وجود دارد که با انتخاب هر یک اطلاعات درخواستی باید در قسمت‌های مربوطه وارد گردد. در ضمن چنانچه نوع ارز انتخابی در قسمت نوع ارز سامانه با نوع ارزی که در هنگام ثبت سفارش وارد شده، فرق داشته باشد، سیستم به طور خودکار معادل آن را محاسبه و در کادر آبی رنگ به نمایش در می‌آورد.

در انتها قسمت‌های دیگر را وارد و با فشردن دکمه «استعلام از بانک مرکزی» در انتظار تائید بانک می‌مانیم.

چنانچه بانک مرکزی اطلاعات را تائید نماید، قلم منشأ ارز ما در جدول اقلام منشأ ارز غیر بانکی قرار می‌گیرد.

نکته مهم
لازم به ذکر است که مجموع تمام مبلغ قلم های منشأ ارز اعلام شده با «مبلغ کل» باید برابر باشد.

در پایان در صورتی که مورد دیگری موجود باشد مطابق مراحل بالا برای آن نیز منشأ ارز تعیین و سپس بر روی دکمه «ثبت و تمام» می زنیم.

شماره ساتا (کد ره گیری) و نوع قلم منشأ ارز تعیین شده در جدول منشأ ارز های غیر بانکی همواره وجود دارد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>