اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

به گزارش خبرنگار مهر، سعید زرین فر صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 1397 صادرات غیرنفتی از طریق گمرکات استان بوشهر به کشور قطر حدود 678 هزار تن کالا به ارزش حدود 117 میلیون دلار بوده است، این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزن 47 درصد و از نظر ارزش 62 درصد رشد داشته است.

بندر بوشهر

وی گفت: عمده ترین کالاهای صادراتی از گمرکات استان به کشور قطر در سال گذشته، شامل مواد معدنی عمدتاً سیمان، کلینکر و سایر مواد معدنی و محصولات کشاورزی عمدتاً هندوانه و خربزه، کلم، گوجه فرنگی، بادمجان و کدو، خیار و یونجه بوده است.

مواد معدنی در صدر صادرات
معاون استاندار بوشهر بیان داشت: از لحاظ وزن، مواد معدنی با 62 درصد، محصولات کشاورزی با 23 درصد و کالاهای صنعتی با 14 درصد و همچنین از لحاظ ارزش محصولات کشاورزی با 54 درصد، کالاهای صنعتی با 28 درصد و مواد معدنی با 17 درصد بیشترین سهم را داشته اند.

وی افزود: در سال 1397 تعداد هشت گمرک تجاری استان در زمینه صادرات به مقصد بنادر کشور قطر فعال بوده اند، گمرک دیر با بیش از 46 میلیون دلار و گمرک منطقه ویژه بندر بوشهر با بیش از 45 میلیون دلار نقش اصلی در صادرات کالا به کشور قطر داشته اند و خوشبختانه بندر ریگ نیز از سال 1397 وارد چرخه صادرات کالا به این کشور شده است.

سابقه طولانی تجارت بوشهر و قطر
زرین فر اضافه کرد: استان بوشهر دارای سابقه طولانی مبادلات تجاری با کشورهای منطقه بالاخص کشور قطر است، از اوایل سال 1396 و با توجه به مشکلات پیش آمده در روابط کشور قطر با سایر کشورهای عربی، فرصت مناسبی برای توسعه مبادلات تجاری بین جمهوری اسلامی ایران به ویژه استان بوشهر با کشور قطر فراهم شد.

وی افزود: با وجود اینکه در این دوره روند گسترش صادرات به این کشور به صورت مداوم در حال افزایش بوده است اما مدیران ادارات اقتصادی و فعالان بخش خصوصی باید بدانند که ظرفیت ها و پتانسیل های استان بوشهر بسیار بالا بوده و تا رسیدن به تعاملات تجاری شایسته و مطلوب بین تولیدکنندگان و بازرگانان طرفین هنوز فاصله داریم و باید همچنان پر تلاش و کوشا باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>