اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

خواه یک کشاورز ساده باشید، خواه مدیر ناوگان یک شرکت حمل و نقل، عملکرد تجهیزات مورد استفاده شما رابطه مستقیمی با موفقیت کسب و کارتان دارد. بسیاری از کشاورزان و مدیران ناوگان ها از اهمیت تعمیر و نگهداری صحیح و به موقع این تجهیزات آگاهی کافی دارند.

در واقع، بسیاری از آن ها می دانند برای این که بتوانند کارهایشان را پیش ببرند، باید روغن موتورها را به موقع تعویض کنند. ولی آیا از زمان تعویض واسکازین گیربکس نیز آگاهی دارید؟ شاید این پرسش شما را به فکر فرو ببرد و پاسخ مناسبی برای آن به ذهن تان نرسد.

در واقع، این موضوع که همیشه به یاد واسکازین گیربکس نیستید، بدان معنا نیست که نباید آن را در صدر اولویت های خودتان قرار بدهید. در این جا بهتر است برای کسانی که با این مایع روان کننده مهم آشنایی چندانی ندارند چند نکته با اهمیت را توضیح بدهیم.

واسکازین از چه چیزی محافظت می کند؟
واسکازین به این منظور طراحی و تولید شده است تا از اجزاء حیاتی مانند چرخ دنده ها، گیربکس و واحدهای انتقال نیرو محافظت کند. واسکازین معمولاً گرانروی بالایی دارد تا آسان تر توزیع شود و بتواند از کل قطعات محافظت نماید.

چگونه واسکازین مناسب را انتخاب کنیم؟
همیشه از واسکازین های با کیفیت استفاده کنید. ممکن است وسوسه شوید و به خاطر صرفه جویی در هزینه ها، تصمیم بگیرید از برندهای نامعتبر یا محصولات بی کیفیت استفاده کنید. از آن جایی که فاصله تعویض واسکازین طولانی است، اهمیت زیادی دارد که از روان کننده های با کیفیت استفاده کنید تا بهترین عملکرد را تضمین کرده باشید. واسکازین های مرغوب دارای افزودنی های ضد پوسیدگی و ضد خورندگی هستند و علاوه بر این که دوام قطعات را بالا می برند میزان شکل گیری رسوبات را کاهش می دهند و از تشکیل رسوب کربن نیز جلوگیری می کنند.

درست مانند روغن موتور، روغن گیربکس نیز پس از گذشت مدتی به خاطر اکسیداسیون و تشکیل رسوب، سیاه رنگ خواهد شد. بسته به این که آخرین بار چه زمانی آن را تعویض کرده اید، ممکن است از گران روی واسکازین گیربکس کم شده باشد. اگر به طور مرتب آن را عوض نکنید، خاصیتش را از دست می دهد و باعث اصطکاک شدید و وارد آمدن فشار بر چرخ دنده ها و دیگر اجزاء می شود و تعمیرات پرهزینه ای به دنبال دارد.

زمان تعویض واسکازین گیربکس
برای اطلاع از زمان تعویض واسکازین گیربکس، همیشه به دفترچه راهنمای وسیله نقلیه خودتان مراجعه کنید. تعویض های دیر هنگام ممکن است باعث شود چرخ دنده ها را به کلی از یاد ببرید. بهتر است دستکم سالی یک بار واسکازین و اجزاء گیربکس را چک کنید تا اطمینان حاصل شود کارشان را به درستی انجام می دهند و چنانچه مشکل فنی وجود داشته باشد، قبل از این که جدی شود و تعمیراتی پر هزینه به دنبال داشته باشد برای رفع آن فکری کنید.

واسکازین گیربکس

توجه داشته باشید که واسکازین گیربکس برای این که وسیله نقلیه شما کارش را به درستی انجام بدهد اهمیت بسیار زیادی دارد و سعی کنید از این به بعد آن را در الویت برنامه های مربوط به تعمیر و نگهداری قرار بدهید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>