اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

برخی به خاطر رهایی از پرداخت هزینه چمدان یا جلوگیری از گم شدن آن به دلایل مختلف، ترجیح می دهند فقط با کیف همراه خود سفر هوایی کنند. این به معنی همراه بردن وسایل بسیار کمتر بوده و برای این کار باید بدانید همراه داشتن چه چیزهایی ممکن است در روند کارهای فرودگاهی تان خلل ایجاد کند. در ادامه برای شما وسایل ممنوعه داخل هواپیما را نام برده ایم. اگر حتی یک مورد از آن ها را در فهرستتان داشتید، حتماً از برداشتنش صرف نظر کنید.

مایعات کمتر از 100 میلی لیتر
محدودیت حمل مایعات به داخل هواپیما این روزها جهانی بوده ولی بسته به ایرلاین ها می تواند اندکی متفاوت باشد. برای آن که آرامش سفرتان را بر هم نزنید بهتر است به قواعدی که وضع شده پایبند باشید. تمام مایعات و ژل هایی که به همراه دارید باید در ظرف هایی کمتر از 100 میلی لیتر بوده و تمامشان در یک کیسه پلاستیکی زیپی بسته بندی شوند. اگر باید حتماً خمیر دندان، شامپو یا مایعات دیگر به همراه ببرید، می توانید آن ها را در ظرف های کوچک مسافرتی بریزید.

برای دارو قوانین مخصوصی وجود دارد که بسته به کشور فرق می کنند. توصیه می کنیم از قبل درباره این قوانین اطلاعات کسب کنید اما در اکثر مواقع باید به مأمور بازرسی بگویید که داروی مایع به همراه دارید. برخی موارد هستند که مسافران جزو مایعات به حساب نمی آورند اما باید درباره آن ها نیز دقت کنند: کره بادام زمینی، ریمل، اسپری و گوی های تزئینی.

وسایل تیز

شاید این مورد به نظر واضح باشد اما به هر حال باید عنوان کنیم که وسایل تیز در کیف همراه ممنوع هستند زیرا جزو سلاح به حساب می آیند. اگر باید حتماً یک چاقو، کاتر یا شمشیر به همراه داشته باشید، حتماً آن را در چمدانی که تحویل قسمت بار می دهید بسته بندی کنید. در اکثر ایرلاین ها به همراه داشتن قیچی های کوچک و ناخن گیر موردی ندارد. البته توصیه می کنیم به خاطر آن که تصمیم نهایی دست مأمور بازرسی خواهد بود، لوازمی که ممکن است دردسر ساز باشند را داخل کیف همراهتان حمل نکنید.

لوازم ورزشی
چوب بیسبال، باتوم اسکی، تیر و کمان، چوب گلف، هاکی و چوب بیلیارد و هر وسیله ورزشی دیگری که چوب و باتوم و قسمت هایی از این دست دارد، داخل هواپیما مجاز نیستند. اگر ورزشکار هستید و این ورزش بخشی از سفر شما را نیز در بر می گیرد، بهتر است به اجاره این لوازم در شهر مقصد فکر کنید. اگر حتماً باید از وسیله خودتان استفاده کنید باید آن را در قسمت بار تحویل دهید.

اسلحه
حتماً خودتان هم حدس می زدید که آوردن اسلحه داخل هواپیما ممنوع است. بسیاری از سلاح ها می‌توانند در صورت خالی بودن در چمدانی که تحویل بار می دهید بسته بندی شوند؛ البته باید حتماً آن ها را در جعبه ای محکم و قفل شده قرار دهید. توصیه می کنیم در این رابطه حتماً قوانین ایرلاین مربوطه را مطالعه کنید چون ممکن است هزینه های بیشتری را برای حمل آن متحمل شوید. حمل باروت در چمدان هم ممنوع است. قبل از سفر حتماً درباره قوانین کشور مقصد در رابطه با حمل اسلحه اطلاعات کسب کنید زیرا برخی کشورها قوانین بسیار سختی در زمینه حمل یا مالکیت سلاح شخصی دارند.

ابزارآلات
آوردن اکثر ابزارآلات به داخل هواپیما ممنوع است. اگر برنامه دارید که ابزاری با خود ببرید، احتمال زیاد مجبور باشید آن را داخل چمدانی که تحویل می دهید حمل کنید. شاید شما به چکش و دریل به چشم اسلحه نگاه نکنید اما عقیده بخش امنیت اینطور نخواهد بود!

 فندک، کبریت و سایر وسایل آتش زا
احتمالاً همه ما موافق باشیم که روشن کردن آتش در هواپیما ایده خوبی نیست. لطفاً تمام وسایل و مواد شیمیایی آتش زای خود را در خانه بگذارید. اگر در شهر مقصد به تینر یا وسایل آتش بازی نیاز داشتید آن ها را در همان جا تهیه کنید. این موارد به همراه سایر اقلام انفجاری چه در کیف همراه و چه در چمدان ممنوع هستند. لوازمی مانند اجاق های کمپ نیز جزو اقلام آتش زا محسوب می شوند. برخی پروازها اجازه حمل یک بسته کبریت بی خطر را به شما می دهند اما حق ندارید آن ها را در چمدان خود بگذارید. فندک های معمولی را می توانید در کیف همراهتان حمل کنید اما اگر خواستید داخل چمدان بگذارید باید بدون مواد قابل اشتعال باشند.

میوه، گوشت، سبزیجات و سایر محصولات کشاورزی
وقتی سفر بین المللی دارید، باید بدانید که اکثر کشورها شما را از همراه داشتن گوشت، میوه، سبزیجات، گیاهان و سایر محصولات کشاورزی بازمی دارند. اگر می خواهید به عنوان خوراکی با خود یک سیب حمل کنید حتماً باید آن را در هواپیما بخورید وگرنه موقع رسیدن آن را توقیف می کنند و با یک مأمور عصبانی روبه رو می شوید. برخی کشورها مانند استرالیا و نیوزلند حتی بسیار سختگیرتر بوده و اجازه حمل سوغاتی های چوبی که از جاهای دیگر خریده اید را نیز نمی دهند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>