اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

بیشتر ما حداقل یکی دو بار توسط ماموران فرودگاه کنار کشیده شده ایم، چون فراموش کردیم در کیف لوازم آرایشمان ناخنگیر داریم یا برای ناهار چنگال برداشته ایم یا حتی نمی دانسته ایم که چه وسایلی را نباید همراه داشته باشیم. اما بارهایی که در این لیست مشاهده می کنید بیش از حد عجیب و غیرمنتظره هستند. این ها چیزهایی عجیبی هستند که کارکنان فرودگاه های سراسر جهان در میان بار مسافران کشف کرده اند. دفعه بعد با دقت بیشتری به افراد به ظاهر عادی نگاه کنید که کنارتان در هواپیما نشسته اند به خصوص اگر در حال چرت زدن هستند.

بقایای جمجمه انسان
در سال 2013، ماموران امنیتی فرودگاه فورت لادردال (Fort Lauderdale) بقایای جمجمه و دندان های انسان را در بار دو مسافر زن پیدا کردند. این خانم ها در حال سفر به بالتیمور بودند که به خاطر ظروف مشکوکی که همراه داشتند و به نظر می رسید بقایای انسان مخلوط با گل باشد، توسط ماموران امنیتی متوقف شدند. آن ها این ظروف را از زنی در کوبا خریده بودند که ادعا می کرد آن ها ارواح شیطانی را دور می کند. این ماجرا به خوبی پایان یافت، زیرا زنان متهم نشدند و با پرواز بعد به خانه خود برگشتند.

جمجمه

جنازه
در سال 2010، دو زن در فرودگاه جان لنون لیورپول توسط کارکنان فرودگاه به خاطر چهره مشکوک بستگانشان که به نظر می رسید در حال چرت زدن است، متوقف شدند. این دو زن همسر و دخترخوانده «کورت جارانت» بودند که او را با ویلچر و تاکسی به فرودگاه آورده بودند. در فرودگاه کشف شد که او مرده است. مسئولین دو زن را با فرض اینکه برای امتناع از پرداخت هزینه های حمل جسد این کار را کرده اند، دستگیر کرد.

شاهدان حاضر در فرودگاه که ادعا می کردند نفس کشیدن و حرکت مرد را دیده اند به دستگیری زن ها اعتراض کردند، اما پلیس قانع نشد. حتی پس از گزارش پزشک قانونی مبنی بر اینکه بیش از 24 ساعت از مرگ مرد می گذرد، زنان همچنان اعتراض داشتند. آن ها نهایتا دستگیر شدند و سپس به قید وثیقه آزاد شدند. این اولین بار نیست که مسافران سعی می کنند اجساد مرده را با پرواز جابجا کنند. بلکه واقعا مشکل رایجی است که ماموران فرودگاه با آن مواجه هستند، زیرا مسافران نمی خواهند هزینه های حمل جسد را بپردازند.

جنازه

آکواریوم
سیستم تشخیص مواد منفجره در فرودگاه بین المللی لس آنجلس توجه کارکنان امنیتی را به چمدان یکی از مسافران جلب کرد. او با یک چمدان چهارگوش سفر می کرد که بعدا متوجه شدند پر از آب و حدود 240 ماهی است. ماهی ها در انواع و اندازه های گوناگون بودند. اگرچه این یک پرواز داخلی بود، اما انتقال حیوانات به این روش بر خلاف سیاست های هوایی است. این مسافر ماهی ها را از یک فروشگاه حیوانات خانگی خریده و فقط سعی داشت آن ها را با خود به خانه ببرد. اما مجاز نبود با این روش آن ها را ببرد و به اطلاعات فرودگاه ارجاع داده شد.

آکواریوم

یک نوزاد زنده واقعی
دستگاه اشعه ایکس فرودگاه یک بچه را داخل چمدان یک زوج مصری در سفرشان به سمت امارات شناسایی کرد. این زوج سعی داشتند پسربچه پنج ماهه خود را در یک کیف دستی به صورت قاچاقی از مرز عبور دهند. اما کارکنان فرودگاه بین المللی شارجه این نوزاد را کشف کردند. این زوج به جرم در معرض خطر قرار دادن سلامت کودک و تلاش برای قاچاق دستگیر شدند. این زوج باید دو روز صبر می کردند تا بتوانند برای فرزندشان ویزا بگیرند ولی چون عجله داشتند این نقشه را کشیدند و سعی کردند به صورت غیرقانونی او را وارد کشور کنند

نوزاد

مارهای سمی مرده
یکی از پروازهای فرودگاه آتلانتا بعد از آنکه مسئولین از یک تهدید انفجاری داخل چمدان یکی از مسافران آگاه شدند، به تعویق افتاد. این مسافر از کره با یک چمدان شامل 30 مار مرده سمی به سمت آتلانتا سفر می‌کرد. اسکن تعدادی از پرندگان مرده را در کیف مرد تشخیص داد که موجب بررسی بیشتر شد. پرواز با مار و پرندگان مرده کاملا غیرقانونی است و مشکل مواد شیمیایی است که برای حفظ حیوانات مرده استفاده می شود. ماموران امنیتی هم مجبور شدند بیشتر احتیاط کنند، چون ممکن است برخی مار ها هنوز حاوی سم باشند. مرد به دلیل استفاده از مایعات قابل اشتعال متهم شد. بااین حال اجازه داده شد که مار ها را با خود ببرد. مسئولین فرودگاه مطمئن نیستند که او قصد داشت با مار ها چه کار کند.

مارسمی

کبوتر
در سال 2016 یک مرد 50 ساله قصد بازگشت از آلمان را داشت که ماموران فرودگاه شش کبوتر در چمدانش کشف کردند. این کبوتر ها گونه های ازبکی کمیابی بودند که هرکدام حدود 200 دلار قیمت داشتند. آن ها در جعبه های کفش بسته بندی و سپس چمدان قرار داده شده بودند. این مرد روی چمدان برچسبی زده بود که نوشته بود این چمدان متعلق به یک مسافر معلول است تا مانع سوء ظن درباره محتویات مشکوک چمدان شود. اما نقشه او موفق نبود و کارکنان فرودگاه از تلاش عجیب او برای قاچاق آگاه شدند. مرد متهم شد، زیرا مجوزهای لازم دامپزشکی را نداشت و ممکن بود این پرندگان ناقل بیماری و تهدیدی برای حیات وحش باشند.

کبوتر

توله ببر
یکی دیگر از ماجراهای قاچاق مربوط به توله ببری است که در چمدان یک زن در فرودگاه بانکوک پیدا شد. بعد از اینکه چمدان به دلیل اضافه بار از زیر اشعه ایکس گذشت، این زن تایلندی دستگیر شد. او در تلاش برای گمراه کردن ماموران امنیتی، یک ببر اسباب بازی را در چمدانش گذاشته بود و فکر می کرد توله ببر بیهوش شده را هم به عنوان یک ببر اسباب بازی می تواند عبور دهد، اما اشتباه می کرد. این زن به جرم قاچاق و آزار حیوانات متهم شد

ببر

یک باغ وحش
در سال 2009 مردی از آفریقای جنوبی در فرودگاه دستگیر شد در حالی که سعی داشت بیش از 70 حیوان زنده را قاچاق کند. او در حال بازگشت از تایلند بود که ماموران امنیتی مرز مجموعه ای از حیوانات وحشی مثل مار، کروکدیل، لاکپشت، عنکبوت، عقرب و قورباغه را همراه او کشف کردند. تصور می شد که او سعی دارد این حیوانات را به عنوان بخشی از تجارت جهانی گونه های درحال انقراض به آفریقا قاچاق کند. پس از شناسایی حیوانات توسط ماموران، بلافاصله به باغ وحش ملی آفریقای جنوبی تحویل داده شدند تا به خوبی از آن ها مراقبت شود. به نظر می رسید مرد از جدیت جرمش آگاه نیست و وقتی به دادگاه برده و متهم شد شگفت زده شده بود. تلاش او برای قاچاق حیوانات موجب اعتراض و تحریک طرفداران حقوق حیوانات و بنیاد حیات وحش آفریقا شد. قاچاق در آفریقا بازار سیاه بزرگی راه انداخته است و این گروه ها نگرانند که حیوانات خارجی تعادل کامل جانوران آفریقایی را مختل کند.

باغ وحش

گلوله توپ واقعی

ماموران در چمدان یکی ازمسافران فرودگاه بین المللی فورت لادردال-هالیوود یک گلوله توپ واقعی پیدا‌کردند. این کشف باعث بررسی های بیشتر شد و در نهایت مسئولان متوجه شدند که مرد اصلا نمی داند که این توپ تهدیدآمیز است. او طی غواصی در یک کشتی شکسته این توپ را پیدا کرده و به عنوان سوغات سفر همراه خود می برده است. اگرچه این توپ از یک کشتی غرق شده دهه 1700 پیدا شده بود، اما همچنان خطرناک بود. این توپ هنوز قابلیت انفجار داشت به همین دلیل فرودگاه تخلیه شد.

گلوله

چوب بیسبال لوییویل

در سال 2016، یک مسافر به خاطر چوب بیسبال لوییویل در چمدانش دستگیر شد. این چوب شبیه همانی بود که نگان در سریال مردگان متحرک استفاده می کرد. ماموران فرودگاه وقتی متوجه خون روی آن شدند شگفت زده شدند، اما بعد متوجه ساختگی بودن این خون شدند. این کشف در فرودگاه آتلانتا انجام شد و به نظر می رسید برای تولید فیلم ساخته شده، اما به هرحال باید مصادره می شد. بررسی های بیشتر نشان داد که سیم خاردار این چوب از جنس لاستیک است. با این حال، چوب بیسبال در لیست سلاح ها طبقه بندی می شود و جزء اقلام ممنوعه است.

چوب بیسبال

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>