اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

حمل ونقل دریایی

سازمان جهانی دریانوردی سیستم نرم افزاری پنجره واحد را برای ثبت تمام اطلاعات مورد نیاز دریایی کشورها شامل ورود و خروج کشتی ها، تخلیه و بارگیری، مدت زمان اقامت کشتی ها، پهلوگیری و جابه جایی کالاها را به صورت الکترونیکی از طریق یک پرتال راه اندازی می کند.

هدف IMO از راه اندازی این پرتال کاهش بروکراسی اداری و کارایی بیشتر در حمل و نقل و تجارت دریایی و دستیابی به تمام اطلاعات دریایی کشورهای عضو است. بر اساس الزامات جدید که از تاریخ 8 آوریل 2019 از سوی IMO به اجرا در آمده است، به تمامی دولت ها اجازه می دهد تا نحوه تبادل اطلاعات الکترونیکی بین کشتی ها و بنادر را به پنجره واحد دریایی اعلام کند. این پرتال از طریق سرویس GitHub در دسترس جامعه دریایی قرار خواهد گرفت.این سیستم خدمات اساسی برای حمایت از فرآیندهای شناخته شده عمومی در هر کشوری را فراهم می کند تا الزامات کنوانسیون بر آورده شود. این سیستم مجوز ارسال اطلاعات استاندارد شده توسط کنوانسیون FAL را به یک نقطه مورد نظر می دهد و امکان ارسال کردن آن وجود دارد.

در صورت اجرای این طرح از اول نوامبر 2019 هیچ نوع اطلاعات دریایی روی زمین نخواهد ماند و تمامی آنها در این سیستم بارگذاری خواهد شد که از طریق تمامی کشورها قابل دسترس خواهد بود. دبیر کل سازمان جهانی دریانوردی در این زمینه گفت: سیستم پنجره واحد دریایی یک نرم افزار ویژه است که خدمات مختلفی را در زمینه ارسال گزارش و مبادله اطلاعات کشتی ها انجام می دهد و تجارت برون مرزی هر کشوری را ساده تر می کند.

این خدمات به طور معمول مربوط به تماس های بنادر و ترخیص کالا از کشتی، مسافر و خدمه است.ایجاد یک پنجره واحد به طور آزمایشی در سال 2017 در Antigua وBarbuda (جزایری در شرق دریای کارائیب) کلید خورد و نروژ کمک های مالی را تامین کرده و سازمان جهانی دریانوردی نقش هماهنگی را ایفا کرده است.این پروژه که در تاریخ 8 مارس 2019 تحویل IMO شد که در تاریخ 31 اکتبر 2019 انتقال سیستم الکترونیکی آن به طور کامل انجام خواهد شد و از اول نوامبر 2019  قابل اجرا است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
یعقوب صادقی:
سلام با توجه به اینکه موتور کشتی ما ذر حال تعمیر هست از این طریق پیگیر مشخصات ان هسنم
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>