اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

صنعت دریایی در مسیر تغییر و تحول درحال حرکت است. کشتی های هوشمندتر، مسیریابی هوشمند کارگو و درکل اتوماتیکی شدن، روشی را که براساس آن مالکان کشتی به تجارت می‌پردازند، تحت تأثیر قرار می‌دهند. این‌ تکنولوژی های جدید دست به‌دست یکدیگر داده و استانداردهای جدیدی را برای صنعت کشتیرانی در دهه آینده تعریف خواهند کرد.

بسیاری از این راه حل های جدید دیجیتالی از کلان داده و بلاک چین گرفته تا سیستم های بدون دخالت انسان و اتوماتیک می‌توانند جایگزین‌هایی را به جای روش های سنتی و قدیمی در انجام فعالیت ها ارائه دهند. اپراتورهای دریایی به طور پیوسته درحال خودکار و اتوماتیکی کردن روند عملیات، بهبود امنیت و گسترش قابلیت دید در سراسر زنجیره عرضه هستند.به عبارت دیگر به جای محدود بودن به حمل کالاها از یک مکان به مکان دیگر، تکنولوژی اینترنت اشیا (Internet Of Things) این امکان را برای خطوط و اپراتورهای غول دنیا فراهم می سازد تا به متخصصان لجستیک جهانی وهمچنین پیشگامان در عرصه های نوظهور تبدیل شوند. نقش تکنولوژی IoT برای بقیه خطوط کشتیرانی که جاه طلبی کمتری دارند به کاهش ناکارآمدی های هزینه‌بردار ختم می‌شود. 

اینترنت اشیا (IoT) یک سیستم مرتبط با تجهیزات محاسباتی، ماشین های دیجیتالی و مکانیکی، اشیا، حیوانات و یا انسان است که دارای شناسه منحصر به فرد بوده و توانایی انتقال داده روی شبکه، بدون نیاز به تعامل و دخالت انسان را دارد.به کمک اتصال اینترنت اشیا IoT حجم وسیعی از داده ها تولید می شوند که می توان از درون آنها بینش ها و دیدگاه ها را جمع آوری کرد. این امر در تمامی سطوح صنعت دریایی از اجزای فردی اتاق مهندسی یک کشتی گرفته تا کانتینرهای کارگو، مدیریت ناوگان و همچنین بنادر متصل به هم کاربرد دارد.به واسطه اینترنت اشیا IoT، شرکت های کشتیرانی از داده های بیشتری نسبت به هر وقت دیگر در رابطه با عملیات خود و محیط کاری برخوردار خواهند بود، همچنین تعداد فراوانی فرصت جدید درآمدزایی مبتنی بر داده را کسب می‌کنند.

مشهود ترین مزیت اتصال IoT این است که این تکنولوژی می‌تواند عملیات روزمره در دریا، بندر و به عنوان بخشی از یک شبکه لجستیک گسترده تر را به طور کلی دگرگون کند. با تکیه براین تکنولوژی، مباحث می توانند به طور دقیق مشخص شوند. مدت عدم فعالیت کاهش پیدا می‌کند و همچنین رویه‌ها تسهیل پیدا می کنند. روی هم رفته می توان این ادعا را کرد که IoT چهره متفاوتی نسبت به آنچه از صنعت دریایی شاهد آن هستیم، ارائه می دهد.

گفتنی است بهره گیری از تکنولوژی اینترنت اشیا در بندر روتردام هلند از هر جای دیگری مشهودتر است، دراین بندر جریان نامحدودی از اطلاعات در رابطه با کشتی ها در اسکله، جرثقیل‌ها در یارد و کانتینرهای مجزا دریافت و تحلیل می شوند. درحال حاضر اپراتورهای بندر مذکور از شفافیت بیشتری نسبت به هاب های دیگر کشتیرانی درجهان برخوردارند. حجم عظیمی از داده های تولید شده از سوی اتصالIoT می تواند قابلیت دید(visibility) را فراهم کند که پیش از این فراهم نبوده است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>