اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

وفات ایرانی در خارج از کشور، یا به دنیا آمدن اطفال مرده و یا اگر پس ازتولد بمیرد سریعا باید به کشور انتقال داده شوند بنابراین نزدیکان متوفی باید مراتب را به کنسولگری ایران در کشور مبداء اطلاع دهند.

ماده بیست و دوم قانون ثبت احوال:
وفات هرکس اعم از ایرانی یا خارجی و همچنین ولادت طفلی که مرده به دنیا آمده یا بلافاصله پس از ولادت بمیرد باید به مامور یا نماینده ثبت احوال اعلام شود. وفات ایرانیان در خارج از کشور به ماموران کنسولی محل اقامت یا به نزدیکترین ماموران کنسولی ایران یا به سازمان ثبت احوال کشور اعلام می شود وفات ایرانیان و خارجیان ساکن کشور را ماموران و نمایندگان ثبت احوال و وفات ایرانیان در خارج از کشور را بر حسب محل اعلام ماموران کنسولی ایران یا ماموران و یا نمایندگان ثبت احوال ثبت می کنند. وفات باید در سند ثبت وفات و همچنین در دفتر ثبت کل وقایع در صفحات مربوط به در گذشته و پدر و مادر او و شناسنامه متوفی ثبت و امضاء و مهر گردد. وفات خارجیان پس از ثبت به شهربانی محل اعلام می شود و یک نسخه گواهی به سازمان ثبت احوال کشور فرستاده خواهد شد که به وزارت امور خارجه ارسال گردد ( اصلاحی 18/10/63).

تبصره: گواهی وفات به هر شخصی که درخواست کند تسلیم می گردد.

باتوجه به متن فوق از قوانین ثبت احوال، نزدیکان متوفی با تهیه مدارک موردنیاز یعنی گواهی فوت، باید فوت عزیز خود را به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشورمبداء سریعا ثبت کرده ومنتظرمراحل بعدی باشند.زیرا بعد از مرحله ثبت که تشریفات خاص خود راداردانتقال جنازه از کشور مبداء به ایران مراحل بعدی کار می باشد.

موارد مهم در ارسال تابوت به ایران با هواپیما

برای چگونگی حمل جنازه به داخل ایران به نکات مهم و ضروری زیر توجه بفرمایید

اگر نزدیکان متوفی در زمان فوت درکنار متوفی حضور دارندمی توانند برای تنظیم مدارک خیلی سریع به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند و کنسولگری ایران نیز برای ثبت و انتقال جنازه به ایران اقدامات لازم را شروع کنند.

چه مدارکی برای حمل هوایی جنازه به ایران لازم است؟

 • اصل گواهی صادر شده از بیمارستان با درج علت فوت
 • اصل گواهی فوت در کشور فوت شده که از سوی مراجع قضایی با ذکر دلیل فوت صادر شده است.
 • در صورتی که متوفی به طور طبیعی فوت نکرده باشدباید از طرف پزشکی قانونی تایید شده و پلیس محلی هم گزارش فوت را تنظیم کرده و اصل گواهی صادر شود که در صورت نیاز استفاده شود.
 • تاییده بهداشت در کشور مبدا برای عاری بودن جسد از بیماری های مسری و واگیردارکه اگر جسد حاوی ویروس خطرناکی مثل هپاتیت یا ایدز باشد باید از ایران مجوزلازم برای حمل گرفته شود.
 • همراهان متوفی ملزم به ترجمه مدارک همراه خود هستند.
 • در هر حال شما بایدبه قوانین کشوری که در آن کسی را از دست داده اید احترام بگذارید و تمام مراحل اداری آن را بگذرانید.

تهیه تابوت، انتخاب یک پرواز مناسب از خطوط هوایی، مومیایی مناسب جسدبرای انتقال هوایی به داخل ایران، تهیه اجازه نامه محلی برای حمل نهایی از مقامات محلی کشور مورد نظر از جمله کارهای مهمی است که در کشور مبداء باید انجام دهید.

ارائه مدارک زیر برای تکمیل مدارک متوفی در کنسولگری ایران در کشورهای مختلف الزامی است:

 • تکمیل فرم برای ثبت فوت درسفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در سرسر جهان
 • ارائه مدارک شناسایی از جمله گذر نامه و شناسنامه متوفی به نمایندگی های ایران
 • ارائه مدارک تکمیل شده از سوی مقامات محلی کشور مبدا مربوط به نوع فون متوفی
 • ارائه مجوزاز سوی کشور مبدا برای انتقال به ایران
 • همراهان متوفی باید به استعلام نرخ انتقال جنازه به فرودگاه و امورات گمرکی بپردازند. برای حمل جنازه اقدام نمایند.و در تمام مراحلی که انجام می دهند یه نسخه کپی برای خود نگهدارند.

قیمت فریت باربعد از صدور فریت بار (بارنامه) یک کپی از آن برای تکمیل مدارک به نمایندگی جمهوری اسلامی برده می شود.بعد از تایید تمامی مدارک و بارنامه، گذر نامه و کارت ملی متوفی باطل و به شما برگردانده می شود. همراه متوفی باید این مدارک تکمیل شده را به همراه داشته باشید

هزینه و قیمت ارسال هوایی جنازه به ایران
جسد مورد نظر شما پس از طی مراحل بالا در اسرع وقت و با رزروتعیین شده از سوی این شرکت به ایران ارسال خواهد شد. در صورتی که بستگان متوفی امکان حضور در کشور مبدا برای انتقال جسد نداشته باشند. نماینده شما با ارسال سفیر و نماینده خود به کشور مورد نظر تمامی مراحل اداری و تنظیم مدارک و انتقال جنازه به ایران را در کمترین زمان ممکن برعهده خواهد گرفت.

باتوجه به متغییر بودن نرخ ارز در ایران، هزینه و قیمت ارسال هوایی جنازه به ایران نیز متغیر بوده و از نوسانات ارزی پیروی می کند

نظر شما
فریماه کریم زاده:
با سلام میخواستم هزینه حمل متوفی از ونکهوور کانادا به تهران را در تاریخ این ماه جون ۲۰۲۰ بدانم ممنونم از اطلاعات
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>