اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

حمل بار از هلند و فریت آن
هلند یکی از کشورهای صادرکننده بزرگ جهان است و درآمد سرانه ناخالص ملی آن همواره جزو 20 کشور برتر جهان بوده است. کشتی سازی و صنایع شیمیایی از صنایع مادر در هلند بوده و دامداری و کشاورزی از پایه های اقتصادی این کشور محسوب می شوند. از شرکت های بزرگ هلندی می توان به (فیلیپس) صنایع الکترونیک و شرکت تولید مواد شیمیایی و رنگ های نقاشی صنعتی اشاره کرد.

واردات و حمل بار از هلند به ایران به سه شیوه انجام می گیرد و آن ها عبارتند از: حمل هوایی از هلند، حمل دریایی از هلند و حمل زمینی از هلند. یکی از دلایل اصلی برتر بودن کشور هلند مربوط به ساختار حمل و نقلی است که با وجود بندر روتردام و فرودگاه بین المللی اسخیپول در آمستردام و همچنین ساختار بسیار پیشرفته شبکه ارتباطاتی، هلند را با عنوان دروازه اروپا معرفی کرده است.

آیا حمل زمینی از هلند مناسب تر از حمل هوایی از هلند است؟
حمل بار از هلند از مواردی است که بسیاری از تجار به آن تمایل دارند. در پاسخ به این سوال که کدام یک از روش های حمل بار از هلند مناسب تر است؟ باید به این نکته توجه داشت که هر یک از این روش های حمل بار دارای ویژگی ها و مزایای مربوط به خود است. انتخاب بهترین روش برای حمل بار از هلند کافی است شرایط خود و کالای خود را با ویژگی های مربوط هر یک از آنها مقایسه کرده و به انتخاب بهترین گزینه پرداخت.

حمل هوایی
هلند دارای فرودگاه های مشهور و مهمی است که حمل هوایی از هلند از آنها صورت می گیرد.

فرودگاه اسخیپول ( Amsterdam Airport Schiphol) در آمستردام پایتخت هلند قرار دارد. این فرودگاه با کد یاتا ( AMS) به عنوان اصلی ترین فرودگاه بین المللی و مهم ترین فرودگاه برای حمل هوایی از هلند به شمار می رود. این فرودگاه 165 گیت پرواز دارد و هواپیمایی مشهور KLM قطب اصلی فعالیت هایش را در این فرودگاه قرار داده است و پروازهای روزانه و منظمی را به مقاصد کشورهای مختلف انجام می دهد. بیشترین ایرلاین های فرودگاه اسخیپول مربوط به ایرلاین کی ال ام (KLM)و پس از آن ایرلاین دلتا (Delta)، ایزی جت (EasyJet) و ویولینگ ( Vueling) است.

فرودگاه بین المللی روتردام ( Rotterdam The Hague Airport) در شمال غربی شهر روتردام و به صورت مشترک بین دو شهر روتردام و دی هیگ قرار دارد. این فرودگاه با کد یاتای ( RTM) از دیگر فرودگاه های شلوغ و مهم برای حمل هوایی از هلند محسوب می شود.

فرودگاه بین المللی آیندهوون (Eindhoven Airport)با کد یاتای ( EIN) در شهری به همین نام قرار دارد. این فرودگاه بعد از فرودگاه اسخیپول آمستردام دومین فرودگاه هلند از نظر تعداد مسافرین و ترافیک هوایی است.
فرودگاه بین المللی فلامینگو ( Flamingo International Airport) با کد یاتای ( BON) از دیگر فرودگاه های مهم هلند است که در شهر کرالن دیک قرار دارد.

مهم ترین مزیت حمل هوایی از هلند مدت زمان این نوع حمل می باشد. زمان حمل هوایی از هلند بسته به نوع ایرلاین بین 3 الی 5 روز است. این روش برای کالاهایی مقرون به صرفه است که دارای ارزش بالایی باشند و معمولا حمل هوایی از هلند مناسب بارهایی است که دارای وزن کم و تناژهای کم (برای مثال کمتر از 1500 کیلوگرم) می باشد.

حمل دریایی از هلند
هلند دارای بنادر بزرگی همچون روتردام است که از نظر حجم فعالیتی، بزرگ ترین بندر دریایی اروپا و دوازدهمین بندر بزرگ جهان در سال 2018 می باشد. بیشترین حجم حمل دریایی از هلند از بندر روتردام انجام می گیرد. البته شایان به ذکر است که هلند به دلیل قرار داشتن مرزهایش در کنار آب های دریای شمال دارای بنادر زیادی است که از مهم ترین آن ها برای حمل دریایی از هلند بنادر دن هلدر ( Den Helder) و آمستردام هستند.

حمل دریایی از هلند به صورت حمل با کانتینر به شکل فول کانتینر یا خرده بار و یا به صورت بالک ( فله ای) می باشد. حمل دریایی به وسیله کانتینرهای 20 یا 40 فوتی ساده و یخچالدار انجام می شود و حمل فله‌ای نیز برای کالاهایی مانند آرد، غلات، سیمان، کانی ها و … مناسب است.

هزینه حمل دریایی از هلند کمتر از حمل هوایی است اما باید این نکته را در نظر گرفت که در این حمل کالا به سمت بنادر جنوب ایران شامل بندر شهید رجایی، بندر آبادان و عسلویه ارسال می شود و اگر شما قصد ارسال به سمت شهر های شمالی کشور را دارید باید به ترانزیت کالا پرداخت که خود شامل هزینه بوده و برای بارهایی در وزن کم مناسب و مقرون به صرفه نمی باشد.

حمل زمینی از هلند
حمل جاده ای از هلند توسط شرکت های کریر در هلند انجام می شود. حمل زمینی از هلند به دو صورت فول تراک و خرده بار انجام می شود. در سیستم فول تراک تجار می توانند یک یا چند تراک را در اختیار گرفته و اگر مقدار بار کمتر از یک تراک باشد به صورت خرده بار اقدام به حمل زمینی از هلند نمایند.

زمان حمل بار زمینی از هلند به کریر آن بستگی دارد که می تواند یک شرکت کریر ترکیش یا ایتالیایی و یا شرکت کریر هلندی باشد. اگر حمل به شکل فول کانتینر باشد زمان حمل بار از هلند بین 10 الی 12 روز است و اگر بار به شکل خرده بار باشد این زمان بین 15 الی 20 روز است. حمل زمینی کمترین هزینه حمل را دارد اما فاکتوری مانند زمان و امنیت کالا رقابتی بین این نوع حمل و حمل هوایی و دریایی به وجود می‌آورد که انتخاب آنها کاملا با توجه به شرایط تجار و کالایشان بستگی دارد.

فریت بار به هلند
یکی از دغدغه های همیشگی مهاجرانی که قصد زندگی یا ادامه تحصیل در هلند را دارند، چگونگی حمل و فریت بار به هلند با کمترین هزینه است. همانطور که میدانید ارسال بار به هلند به صورت بار همراه مسافر امکان پذیر نمی باشد؛ چرا که ایرلاین های مسافری به هر مسافر اجازه ارسال بار به مقدار مشخصی را می‌دهند( که معمولا 30 کیلوگرم می باشد). برای حل این مشکل کافی است تا بار خود را به صورت فریت بار به هلند ارسال کنید. فریت بار می تواند از اسباب و اثاثیه منزل گرفته تا هر وسیله دیگری که شما قصد ارسال آن به کشور هلند و یا از هلند به ایران یا هر کشور دیگری که قصد ارسال دارید، باشد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>