اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

به گزارش تین نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نوین وان کونگ؛ معاون وزیر حمل و نقل ویتنام ضمن استقبال گرم از هیئت ایرانی، ابراز امیدواری کرد که این سفر منشاء اتفاقات مثبتی در راستای برقراری ارتباط دریایی و بندری دو کشور گردد.

راه اندازی خط کشتیرانی بین ایران و ویتنام

راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این دیدار از پذیرایی صمیمانه همتای ویتنامی و همکاران ایشان تشکر نمود و اعلام کرد که هدف از این سفر گسترش همکاری ها و ارتباطات دریایی و بندری بین دو کشور است.

راستاد ضمن تمجید از توانمندی های بنادر ویتنام و دانشگاه علوم دریایی این کشور ابراز امیدواری کرد که در آینده این بخش ها را به بخش های متناظر در ایران متصل گردد.

مدیرعامل سازمان بنادر ضمن تأکید بر اجرای ماده 15 تفاهم نامه مشترک کشتیرانی، مبنی بر تشکیل کارگروه مشترک جهت پیگیری مباحث متقابل، گفت: اولین جلسه این کارگروه تا پایان سال جاری میلادی در تهران برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به توانمندی های بندری و نقش ترانزیتی ایران در منطقه، بر اجرای مباحثی در مورد «حمایت و زمینه سازی در راستای راه اندازی خط کشتیرانی بین دو کشور»، «بهره برداری از توانمندی های دانشگاهی دو کشور و برقراری ارتباط بین مراجع مربوطه» و «ارتباط بین تجار دو کشور و تسهیل در انجام تراکنش های مالی فی ما بین و تسهیل انتقال فرآورده های نفتی به ویژه قیر به کشور ویتنام» تأکید کرد.

معاون وزیر حمل و نقل ویتنام نیز ضمن تایید موارد مطرح شده توسط راستاد پیشنهاد کرد که تمامی موارد از طریق کانال دیپلماسی پیگیری گردد.

در پایان مقرر گردید ضمن اعلام و انتقال مطالب از طریق وزارت امور خارجه، اولین گام تحقق موارد مذکور که همان تشکیل کارگروه مشترک در ایران تا پایان سال 2019 است، انجام گردد.

لازم به ذکر است در این دیدار، دکتر هادی حق شناس؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر و محمدعلی سعیدی پور مدیر کل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر حضور داشتند.

گفتنی است، سفر مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیئت همراه به ویتنام براساس دعوت رسمی مقامات عالی رتبه دریایی این کشور و با هدف توسعه همکاری های بندری و دریایی با توجه به توسعه پر شتاب ویتنام صورت گرفته است.

منبع: تین نیوز

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>