اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بنادر چین

به دنبال کاهش انتشار آلاینده های مضر و خطرناک از شناورها، چین در بیش از 10 بندر خود که در سه منطقه کنترل انتشار (ECA) واقع شده اند قانون سوخت کم سولفور 0.5 درصد را اجرایی کرد.

منطقه Zhejiang ECA از نخستین روز ماه سال جاری میلادی به عنوان بخشی از Yangtze River Delta ECA قانون سوخت کم سولفور را اجرایی کرد. بنادر واقع در این منطقه شامل Jiaxing و Taizhou و Ningbo- Zhoushan نیز قانون مذکور را اجرا می کنند.

بنادر پرتردد در Yangtze River Delta ECA مانند شانگهای، نانتانگ، Suzhou و Ningbo- Zhoushan از ماه آوریل سال گذشته میلادی این قانون را پیاده کرده اند. افزون بر آن، در منطقه Pearl River Delta ECA نیز بندر شنزن از ماه اکتبر سال گذشته میلادی و بنادر گوانجو و Zhuhai از نخستین ماه سال جاری میلادی این قانون را اعمال کرده اند. در منطقه Bohai ECA بنادر Huanghua، Qinhuangdoa، Tangshan و تیانجین نیز از ماه ژانویه سال جاری میلادی قانون مذکور را اجرا کردند.

بر همین اساس تمام شناورهایی که وارد بنادر نامبرده می شوند به هنگام لنگراندازی باید سوخت خود را با سولفور کمتر از 0.5 درصد بسوزانند. یک ساعت پس از لنگراندازی و پیش از حرکت مجاز به استفاده از سوخت معمولی هستند.شناورها می توانند از دیگر روش های جایگزینی مانند سیستم اتصال به برق ساحلی، انرژی پاک و یا استفاده از روش های کاهش آلاینده های مضر بهره مند شوند.

قانون استفاده از سوخت کم سولفور در مناطق ECA و در سال 2018 میلادی سختگیرانه تر اجرا خواهد شد به گونه ای که شناورها پیش از رسیدن به منطقه برای لنگراندازی باید میزان سولفور در سوخت را به 0.5 درصد برسانند و پس از آن در سال 2020 میلادی شناورها پیش از ورود به مناطق ECA باید قانون سوخت کم سولفور را رعایت کنند.

پکن تصمیم دارد میزان کارایی مناطق ECA را پیش از به پایان رسیدن سال 2018 میلادی ارزیابی کند و میزان سولفور در سوخت شناورها را به 0.1 درصد کاهش و به دنبال آن پوشش منطقه ای ECA را گسترش دهد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>