اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

کامیون یک سر خالی یا (deadhead) به معنای راندن کشنده ای است که تریلر آن خالی از بار است. از آن جا که ممکن است در مقصد و بعد از تخلیه بار، بار دیگری برای حمل وجود نداشته باشد، راننده مجبور است مسافتی را بدون هیچ باری طی کند.

رانندگی با تریلر بدون بار می تواند بسیار خطرناک باشد. کامیون ها و کشنده ها، بدون بار چندین تن سبک تر می شوند و رانندگی با این وضعیت به ویژه اگر در مناطقی که باد شدید می وزد صورت بگیرد، می تواند مشکلاتی به وجود بیاورد. تریلر خالی نه تنها ممکن است به این سو و آن سو تکان بخورد که کنترلش بسیار دشوار است، بلکه ممکن است به کشنده ضربه بزنند و موجب آسیب های شدید و وارد شدن جراحت به راننده و سرنشینان بشود.

بهتر است همیشه قبل از حرکت با تریلر خالی، به گزارش های هواشناسی و وضعیت وزش باد در مناطقی که می خواهید از آن ها عبور کنید توجه کامل داشته باشید. با این که بسیاری از شرکت های حمل و نقل به گونه ای برنامه ریزی می کنند که کامیون ها و کشنده ها خالی به مقصد برنگردند، ولی گاه گاهی این اتفاق می افتد.

از مشکلات دیگری که دِدهد (deadhead) به وجود می آورد می توان به هدر رفتن مقدار زیادی سوخت و فرسایش تجهیزات خودرو اشاره کرد. علاوه بر این، وسیله نقلیه بسیار سبک می شود و کنترل آن دشوار است.

بهترین راه برای جلوگیری از برگشت به مقصد با تریلر خالی، این است که قبل از عزیمت از مقصد بار برگشت خودتان را سفارش بگیرید.

با همه این حرف ها، گاهی اوقات برگشتن با تریلر خالی ممکن است فوایدی داشته باشد و در شرایط خاص به شما کمک کند. برای مثال، ممکن است یک وضعیت اضطراری به وجود بیاید و شما مجبور باشید در کمترین زمان به مقصد برگردید، پس بهتر است پیدا کردن بار را فراموش کنید و خالی برگردید.

اگر طبق برنامه ریزی مشتری حرکت نکنید، می توانید زمان زیادی در وقت صرفه جویی کنید. دیگر مجبور نخواهید بود در ساعات معینی توقف کنید یا مجبور نیستید در طول مسیر بارها برای چک کردن بار بایستید و تسمه ها و باربندها را سفت کنید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>