اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

رانندگی در انتاریو
انتاریو یکی از استان های بسیار معروف کاناداست که اتفاقا متقضیان زیادی برای مهاجرت دارد. طبیعی است که زندگی در یک مکان جدید نیازمند اطلاع از جنبه های مختلف آنجاست که یکی از مهم ترین این جنبه ها، رانندگی و مسائل مربوط به آن است. برای رانندگی در استان انتاریوی کانادا باید گواهینامه ی رانندگی داشته‌باشید و مراحلی در این مسیر وجود دارند که برای اخذ این گواهینامه باید آن ها را طی کنید. ما به شما کمک می کنیم که مراحل این فرایند را سریع تر، ارزان تر و آسان تر پشت سر بگذارید.

آموختن رانندگی در انتاریو
اگر قصد دارید رانندگی در انتاریو را بیاموزید، انجام دو کار به شما کمک خواهد کرد. اول، خرید دفترچه رسمی رانندگی MTO. این دفترچه همه ی قوانین و قواعد ابتدایی در مورد رانندگی در انتاریو را به شما می آموزد و راهنمایی هایی را برای روش های امن رانندگی ارائه می دهد. همچنین فرایند دریافت گواهینامه رانندگی تان را نیز تشریح می کند. اگر قصد دارید که در آزمون کتبی G1 شرکت کنید، بخش قوانین رانندگی و علائم جاده ای هر آنچه را که لازم است، به شما خواهد آموخت. دوم، آموزش های رانندگی را می توانید از طریق شرکتی که از سوی دولت انتاریو دارای مجوز رسمی است، فرا بگیرید. شما می توانید در هرجایی از انتاریو، از شهرهای بزرگی مثل تورنتو گرفته تا شهرهای کوچکی نظیر گودریچ به آموزشگاه های رانندگی دسترسی داشته باشید. آموزش های معتبر شامل دو بخش هستند: نخست بخش کلاس درس که همه ی قوانین و دانش موردنیاز در رانندگی را پوشش می دهد و دوم بخش رانندگی عملی که در آن یک راهنما یا مربی به شما کمک می کند که فنون و روش های رانندگی ایمن را یاد بگیرید.

نحوه ی اخذ گواهینامه ی رانندگی در انتاریو
برای اخذ گواهینامه در انتاریو، باید در سیستم یکپارچه ی صدور گواهینامه ی آن با نام Graduated Licensing program سه آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید. گذراندن هر یک از آن ها، بخشی از محدودیت امکان رانندگی در انتاریو را برایتان از بین می برد.نخست، با آزمونی کتبی درباره ی قوانین رانندگی استاندارد در انتاریو مواجه می شوید که باید آن را پاس کنید تا گواهینامه ی G1 را اخذ نمایید. G1 درواقع نوعی مجوز برای فرد متقاضی است؛ زیرا زمانی که آن را اخذ می کنید مجاز به یادگیری روش ها و کار با یک وسیله ی نقلیه هستید (همراه با برخی محدودیت ها). از تاریخی که 16 ساله می شوید مجاز به شرکت در این آزمون کتبی هستید.پس از 8 الی 12 ماه از اخذ گواهی G1 می توانید با هدف اخذ گواهینامه ی رانندگی G2 در آزمون عملی شرکت کنید. شرط اینکه به جای 12 ماه، 8 ماه پس از اخذ G1 در آزمون عملی شرکت کنید این است که برنامه ی آموزش های رانندگیِ قانونی در انتاریو را با موفقیت بگذرانید. در غیر این صورت، مجبورید تا 12 ماه کامل صبر کنید.پس از 12 ماه و پس از اخذ موفقیت آمیز گواهینامه ی G2 می توانید در آزمون عملی دیگری شرکت کنید تا گواهینامه ی کامل رانندگی را بگیرید. این آزمون، آخرین مرحله ی کار است و بعد از آنکه آن را با موفقیت بگذرانید دیگر محدودیتی برای رانندگی در استان انتاریو نخواهید داشت.

تعویض گواهینامه ی رانندگی
اگر در حال مهاجرت از کشوری دیگر به استان انتاریوی کانادا هستید، ممکن است بتوانید گواهینامه ی فعلی رانندگی تان را به گواهینامه ی مجاز در انتاریو تبدیل کنید. کشورهایی که می توانند از این مزیت استفاده کنند عبارت اند از:

 • آمریکا
 • استرالیا
 • اتریش
 • آلمان
 • سوئیس
 • بلژیک
 • فرانسه
 • کشورهای قلمروی بریتانیا یعنی انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و جزیره ی مان
 • ایرلند
 • ژاپن
 • کره ی جنوبی
 • نیوزلند
 • تایوان

مستندسازی درست برای تعویض گواهینامه امری ضروری می باشد. اگر هم از کشوری غیر از کشورهای ذکرشده به کانادا می آیید، هنوز هم می توانید از گواهینامه ی فعلی و تجربیات قبلی تان در رانندگی به منظور کاهش الزامات آزمون گواهینامه ی رانندگی، استفاده کنید. اینکه این الزامات چقدر کم شوند بستگی به میزان تجربیاتی دارد که از قبل اندوخته اید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>