اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

به تازگی کمپانی ایویکو با مشارکت بی.ام.و گروپ دست به اجرای یک طرح آزمایشی زده است که طی آن قرار است یک کشنده گازسوز ایویکو Stralis NP460 که LNG مصرف می کند، عملیات لجستیک داخلی خودروساز آلمانی را بر عهده بگیرد. این کشنده، نخستین کشنده دور بُرد گازسوز است که در صنعت حمل و نقل طراحی شده است.

در واقع، ایویکو گام بزرگی رو به جلو برداشته و دست به تولید کشنده Stralis NP460 زده است که به آخرین نسل از گیربکس های اتوماتیک مجهز است. این گیربکس ها به طور خاص برای انجام مأموریت هایی در مسافت های طولانی طراحی شده اند. گفتنی است این کشنده پیشتر به عنوان کم آلاینده ترین کشنده سال در انگلستان موفق به کسب جایزه شده بود و این نشان می دهد که ایویکو Stralis NP460 کشنده ای است که برای حمل بارهای سنگین در مسافت های زیاد بسیار مناسب است.

برنامه آزمایشی ایویکو و بی.ام.و نشان داد که کشنده گازسوز Stralis NP460 می تواند به راحتی با یک باک سوخت، مسافت 530 کیلومتری بین شهر استیر در اتریش تا رگنزبورگ در جنوب شرقی آلمان را برود و برگردد (در مجموع 1060 کیلومتر). این آزمایش نشان داد سوخت LNG برای حمل بارهای سنگین بهترین سوخت به شمار می رود و چنانچه قرار بود یک کشنده برقی همین مسافت را طی کند، به چندین و چند بار شارژ در بین راه نیاز داشت.

دکتر توماس ارینهاوزر که به نمایندگی از کمپانی بی.ام.و بر این پروژه آزمایشی نظارت دارد معتقد است در دراز مدت سوخت LNG جایگزینی معقولانه و پایدار برای گازوئیل است. میزان تولید گاز آلاینده اکسید نیتروژن توسط کشنده های گازسوز بیش از 60 درصد کمتر از همین میزان در کشنده های گازوئیلی است و در مقایسه با آن ها 50 درصد صدای کمتری نیز تولید می کنند. مقدار بسیار کمی ذرات آلاینده که تولید می شود نیز قابل چشم پوشی است

پیر لاوته، مدیر کمپانی ایویکو می گوید: ما بسیار مفتخریم که بی.ا.و دیدگاه ایویکو از آینده را پذیرفته است و مانند ما به گاز طبیعی به عنوان گام بعدی به سوی توسعه پایدار نگاه می کند. در حال حاضر، تعداد خودروسازانی که مایلند از سوخت LNG برای انجام عملیات لجستیک داخلی خودشان استفاده کنند در حال افزایش است و بسیار از آن ها کشنده های گازسوز ایویکو را انتخاب کرده اند. همین امر نشان می دهد که ما در بیست سال گذشته پیشرفت زیادی کرده ایم.

بخش حمل و نقل و لجستیک به گاز طبیعی به عنوان راه حلی برای مشکل آلودگی محیط زیست نگاه می کند که با قوانین سختگیرانه ای که روز به روز هم شدیدتر می شوند مطابقت دارد. ایویکو نخستین خودروسازی بوده است که پتانسیل گاز طبیعی در صنعت حمل و نقل را شناخته و معتقد است گاز طبیعی می تواند هزینه سوخت را بین 20 تا 40 درصد پایین بیاورد و در مقایسه با گازوئیل، میزان مصرف را بیش از 15% کاهش بدهد. از طرفی، کامیون ها و کشنده هایی که با LNG کار می کنند با کاهش تولید CO2 و اکسید نیتروژن به بهبود کیفیت هوا نیز کمک شایانی می کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>