اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تجارت بین المللی کالاها هم اکنون معادل 19 تریلیون دلار ارزش دارد. گمرکات، سازمان های حیاتی دست اندرکار در این اقتصاد جهانی هستند.تجارت بین المللی در حال رشد و الگوهای تجاری در حال تحول است و حجم تجارت و دیتاهای مرتبط با آن در حال افزایش می باشد و حجم زیاد دیتاهای ورودی نشان دهنده چالش ها است.خصوصاً در محدوده ای که دارای کمبود زمان هستیم. تلاش های مجرمانه نیز در حال حاضر پیچیده تر از قبل شده و باجه هایی که برای سرویس دهی در نظر گرفته شده دارای محدودیت هایی است.

گمرک

استفاده از دیتا (اطلاعات) همچنین فرصت هایی را برای همکاری کارایی و دید بازتر ایجاد می کند. پردازش تشخیص (cognitive computing)در واقع تفسیر سریع و کیفیت بالای اطلاعات است که ازجمله برای دیتای نامنسجم بدون ساختار (Unstructured) مانند اسناد تجاری و تصاویر مربوط به بازرسی به کار می رود.

این پردازش دیدگاهی به وجود می آورد که ادارات می توانند از آن برای ارزیابی سریع و اعتبارسنجی محمولات استفاده کنند و تحلیل های پیش بینی کننده را به وجود آورند و سازمان ها و آژانس ها می توانند از آن پیشاپیش استفاده کنند.استفاده از پنجره واحد، برای تسهیل تجارت با انجام عملیات در چندین سازمان و بهره برداری از فناوری های نوظهور مانند اینترنت اشیاء (Internet of thing)و زنجیره بسته (blocked chains)، رویکردهای کاملاً دیجیتالی برای تنظیم حرکت و نقل و انتقال کالا است که موجب کاهش زمان و صرفه جویی در هزینه ها برای دولت ها می شود.

حفظ امنیت تجارت و سیستم لجستیک می تواند موجب تضمین زنجیره عرضه کالا از مبدأ به مقصد نهایی شود.

عاملان مجاز در این عرضه از کاهش تأخیرها و هزینه ها بهره می برند و سازمان های گمرک نیز می توانند بر محموله های با خطر بالا متمرکز شوند.ایجاد پنجره واحد مجازی در گمرک ایران و تشکیل بزرگ ترین بانک داده های تجارت خارجی به نظر می رسد با اتفاقاتی که در گمرک طی سال های اخیر افتاد و گمرک الکترونیک راه اندازی شد، گمرک ایران برای ورود به دوران جدید خود را آماده کرده است.

مسیر برای استفاده از بزرگ ترین بانک داده ها (Big Data) با استفاده از بزرگ ترین بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور هموار شده است و راه برای ورود به دوران اینترنت اشیاء و زنجیره بسته ها که دو فناوری نو ظهور در عصر گمرکات آینده به شمار می رود، کاملاً باز شده است. از دستاوردهای مهم گمرک راه اندازی پنجره واحد تجاری با استفاده از این سامانه است که یکی از بزرگ ترین آرزوهای دیرینه دولت و فعالان اقتصادی تحقق یافته و ارسال و دریافت مجوزهای لازم جهت ترخیص کالا ازجمله استاندارد، ثبت سفارش، قرنطینه و… الکترونیکی شده است.

دریافت این مجوزها پیش از این به صورت دستی بسیار زمان بر بوده و همچنین امکان مدیریت و تأیید صحت این مجوزها نیز به صورت دستی بسیار مشکل بود.سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک مجوزهای مشخص را به صورت مستقیم و الکترونیکی از سازمان های همجوار دریافت و این کار در روند ترخیص کالا تأثیر زیادی داشته است. از سوی دیگر جمع آوری اطلاعات و تبادل داده ها بین گمرک و سازمان های همجوار از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی امکان سوءاستفاده احتمالی و ورود و خروج غیرقانونی کالا را از بین برده و الزام واردکنندگان به اخذ و ارائه مجوزهای ورود کالا به گمرک به سلامت تجارت کمک می کند.

ازجمله ارتباط الکترونیکی گمرک و سازمان غذا و دارو با کمک سامانه جامع گمرکی موجب شده تا با کدهای مخصوص اطلاعات داروهای ترخیص شده از گمرک به سامانه غذا و دارو ارسال و شناسایی داروهای تقلبی و قاچاق از غیرقاچاق راحت تر شود. همچنین با اتصال سامانه جامع امور گمرکی به سامانه بانک مرکزی صحت پروانه های صادره از طریق ارتباط الکترونیکی صورت می گیرد و از جعل اسناد و سوءاستفاده از منابع ارزی و قاچاق احتمالی پیشگیری می گردد و با این اقدامات راه برای تحولی نویندر گمرک ایران، همزمان با فناوری های نوظهور آماده شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>