اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور از افزایش 35 درصدی حق بیمه رانندگان در سال 98 خبر داد.

افزایش 35 درصدی حق بیمه رانندگان

به گزارش تین نیوز، افزایش نرخ بیمه رانندگان با انتقاد آنان در شبکه های اجتماعی مواجه شده و آن چنان که آنان گفته اند پرداخت این افزایش مبلغ که رانندگان قدیمی و با میزان بیشتری رانندگان جدیدالورود را شامل شده، در توان مالی آنان نیست چرا که درآمد آنان نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و در کنار آن هزینه‌های مرتبط نیز افزایش یافته است.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور در این باره به تین نیوز گفت: افزایش بی رویه نرخ بیمه که معمولاً هر سال حدود حداکثر 20 درصد بود در سال 98 با افزاش 35درصدی همراه بوده و این در حالی است که بسیاری از رانندگان به خصوص رانندگان کم سابقه و تازه کار، توان پرداخت چنین مبالغی را ندارند.

حمید حسین زاده در توضیح چگونگی افزایش نرخ بیمه رانندگان به خصوص رانندگان جدیدالورود اظهار کرد: با توجه به عدم پرداخت سهم دولت از بیمه رانندگان طی چند سال اخیر به سازمان تامین اجتماعی و انباشته شدن این دیون طی یکی دو سال اخیر، سازمان مذکور در نظر داشت یارانه بیمه کلیه رانندگان برون شهری را حذف و تمام هزینه بیمه را به طور کامل از راننده دریافت کند.

او افزود: قطع کامل یارانه بیمه رانندگان با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی و اعتراض تشکل های صنفی رانندگان مسافری و باری و پس از تعامل سازمان تامین اجتماعی با این تشکل ها، برای مدتی مسکوت ماند و این سازمان در نهایت اقدام به قطع یارانه بیمه رانندگان جدیدالورود از مرداد ماه 97 به بعد نمود.

به گزارش تین نیوز، این فعال صنفی خاطرنشان کرد: سازمان مذکور در آن زمان اعلام کرد که اگر دولت در پرداخت بدهی های خود همکاری کند، یارانه رانندگان جدید نیز برقرار خواهد شد و شرط دیگری هم مبنی بر این که افراد غیر راننده ای که در پوشش راننده از یارانه استفاده می کنند شناسایی و حذف شوند گذاشته شد تا بدین ترتیب رانندگان جدید جایگزین آنها شده و یارانه برای آنها در نظر گرفته شود.

وی در مورد نتیجه اجرای این دو شرط به تین نیوز گفت: دولت در پرداخت بدهی خود به این سازمان همراهی و همکاری نکرد و در مورد شرط دوم نیز دست انجمن های صنفی در شناسایی و حذف افراد غیر راننده از نظر اختیارات کوتاه است.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور اظهار کرد: مشکل دیگری که برای برخی رانندگان جدید الورود سال 97 پیش آمده این است که تامین اجتماعی تعدادی از رانندگان جاده ای را در ماه های مرداد و شهریور با اختصاص یارانه، بیمه کرد و این رانندگان کارت هوشمند گرفته و مشغول کار شدند.

وی افزود: در سال جدید یارانه این افراد قطع و اعلام شده افراد مذکور در صورت تمایل به ادامه فعالیت رانندگی باید بیمه را به نرخ آزاد واریز نمایید و این بدان معناست که نرخ بیمه آنها از 186 هزار تومان به 508 هزار تومان افزایش یافته که موجب اعتراض و سر درگمی این رانندگان شده است چرا که با این اوضاع کار توان پرداخت این حق بیمه را ندارند و حضور آنان در این حرفه بر اساس نرخ بیمه یارانه ای بوده است.

حسین زاده با بیان این که در سال گذشته از سوی دولت و مجلس وعده های فراوانی در خصوص شمول سختی کار رانندگان و افزایش حقوق بازنشستگی آنها و...داده شد، تأکید کرد: نه تنها اقدامی در این موارد صورت نگرفته بلکه رانندگان با مشکلات بیشتری مانند افزایش بی رویه نرخ بیمه مواجه و در برخی موارد یک راننده مجبور به پرداخت یک سوم از درآمد ماهانه خود به بیمه شده و این درحالی است که بسیاری از آنان توان پرداخت چنین مبالغی را ندارند چرا که در برخی از موارد یک راننده مجبور به پرداخت یک سوم از درآمد ماهانه خود به بیمه است.

منبع: تین نیوز

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>