اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

ماهواره دریایی

طی ده سال گذشته تعداد کشتی های تجاری که از فناوری پیشرفته ماهواره ای VSAT برای ارتباطات عملیاتی و همچنین رفاه کارکنان استفاده می کنند بیش از دو برابر شده است.

با توجه به عمکلرد مناسب فناوریVSAT تخمین زده می شود حدود 30 هزار ترمینال دریایی با بهره گیری از این فناوری در حال حاضر فعال هستند و انتظار می رود طی دو تا سه سال آینده بیش از سه تا چهار هزار کشتی دیگر به این تکنولوژی تجهیز شوند.در صورتی که طبق پیش بینی ها استفاده کشتی ها از این تکنولوژی ادامه پیدا کند آنگاه تعداد کشتی هایی که به VSAT مجهز هستند بیشتر از کشتی هایی خواهند بود که از آن بی‌بهره اند.

رسیدن به این نقطه یعنی تجهیز بیش از نیمی از کشتی های جهان به VSAT موجب یک دگرگونی جامع در بازار خواهد شد.مالکان بدون این تکنولوژی با مشکلات بزرگی در حفظ نیروی کار مواجه می شوند و در نتیجه متحمل هزینه های بیشتر برای استخدام و آموزش خواهند شد.اجاره کنندگان کشتی نیز احتمالا به اجاره کشتی هایی که به VSAT مجهز هستند علاقه مندی بیشتری نشان می دهند چراکه دسترسی راحت تر و سریع تر به اطلاعات مربوط به ایمنی، ارزیابی کشتی و همچنین اطلاعات کالا به صورت آنلاین خواهند داشت.

بعضی از دلایلی که مالکان کشتی برای VSAT سرمایه گذاری نکرده اند و هنوز از آن بی بهره اند هزینه های نسبتا بالای آن است که این مسئله نیز به زودی مرتفع خواهد شد. چرا که اپراتور های ماهواره ای در حال سرمایه گذاری برای راه اندازی ماهواره های با شدت توان بالا (XTS) و همچنین استفاده از یونیت هایی برای اضافه کردن طول عمر ماهواره های موجود می باشند.

اینتلست (INTELSAT) از جمله شرکت هایی است که در زمینه استفاده از این یونیت ماژول ها پیشرو است. سودای این شرکت این است که برای این ماژول ها که می توانند سلول های سوخت را نوسازی کنند تامین مالی کند و بدین ترتیب نخست طول عمر باتری را در ماهواره های موجود اضافه کند و دوم ارتباطات دریایی را بدون نیاز به سرمایه گذاری بزرگ سرویس دهندگان همچنان حفظ کند.به گفته یک مدیر ارشد در " اینتلست " احتمالا استفاده از این ماژول ها برای ماهواره های مخابراتی سرویس دهنده به کشتی های اقیانوس پیما در برنامه کاری امسال قرار خواهد گرفت.

در پنج سال آینده اپراتورهای ماهواره در نظر دارند که ماهواره های ارائه دهنده پهنای باند بیشتر با مدار پایین LEO به فضا بفرستند و به زودی تعداد آنها نسبت به ماهواره های GEOSTATIONARY افزایش خواهند داشت.اولین صور فلکی ماهواره های تجاری ELO برای وی ست هم اکنون از سوی شرکت ONEWEB در دست توسعه است و اولین گروه از این ماهواره ها در فوریه سال جاری میلادی در مدار قرار خواهند گرفت.

نصب و راه اندازی این سیستم که عنوانی همچون اولین کشتی ها با سرویس ماهواره ای VSAT با پنل های تخت را به همراه دارد اجتناب ناپذیر است.این یک گزینه جدید و یک نقطه عطف برای تحویل ارتباط اینترنت پرسرعت به مسافران و کارکنان کشتی است که به زودی در بازار تجاری کشتیرانی ظهور پیدا می کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>