اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

به گزارش تین نیوز، این مطلب را یک راننده کامیون در شبکه های تلگرامی و کانال خود منتشر کرد و در توضیح آن نوشت: واگذاری اجرای تن-کیلومتر از طرف سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به سه تشکل بزرگ و کلیدی (کامیونداران، رانندگان و شرکت‌های حمل ونقل) نشان از حسن نیت و اعتماد سازمان حمل و نقل نسبت به آنها دارد.

کرایه حمل بار

وی افرود: در عوض تعهدی که این تشکل ها در قبال این طرح باید از خود نشان دهند، همان حسن اجرا است و حسن اجرا این نیست که کانون رانندگان و کامیونداران تلاش کند و در این راه همیشه موانع را برطرف کند و باز به جایی برسد که شرکت های حمل ونقل از اجرای آن سر باز بزنند.

این راننده خودمالک اظهار کرد: در ماه های گذشته و از بدو اجرای این طرح تمام تلاش های کانون و تشکل‌های مربوط به راننده و کامیوندار گواه بر تلاش این صنف برای رفع موانع برای اجرای هرچه بهتر تن-کیلومتر است اما شرکت های حمل ونقل در برخی از پایانه های کشور هیچ حسن اجرایی در قبال این طرح از خود نشان ندادند.

وی خاطرنشان کرد: این عدم حسن اجرا تا جایی بود که در برخی موارد کرایه های ابلاغی از طرف سازمان از سوی شرکت های حمل و نقل در بارنامه لحاظ شد ولی برخی شرکت ها باز برای رسیدن به مقصود، از راننده بیش از کمیسیون دریافتی هزینه طلب کردند.

این راننده با تأکید بر این که اگر شرکت ها تعهد در حسن اجرا از خود نشان می دادند نباید این گونه اختلال در حمل ونقل کشور مشاهده می شد، گفت: حسن اجرا در امور صنفی تنها مختص راننده و کامیوندار نیست و باید از جانب شرکت های حمل ونقل نیز صورت گیرد.

وی با بیان این که وقتی نرخ کرایه برحسب تن-کیلومتر لحاظ شده باشد یعنی کمتر از این نرخ کرایه معنی نخواهد داشت و پرداخت کرایه کمتر از آن اختلال در حمل و نقل به وجود می آورد، اظهار کرد: اگر کرایه مسیری بیشتر از نرخ تن-کیلومتر باشد این تغییر باید با هماهنگی صاحب کالا و تمامی تشکل های صنفی مسئول در اجرای تن-کیلومتر صورت گیرد.

به گفته این کامیوندار هماهنگی درحسن اجرای تن-کیلومتر از جانب کانون انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل با کانون انجمن صنفی رانندگان و کامیونداران مستلزم همکاری بیشتر این دو صنف است.

منبع: تین نیوز

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>