اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

کشتیرانی

با نزدیک شدن به ضرب العجل قانون سوخت 2020 IMO و برداشت شناورها از خطوط به منظور نصب اسکرابرها، ظرفیت ناوگان بیکار کانتینری روند کاهشی را طی می کند. مالکان و شرکت های کشتیرانی در حال برداشت تناژ از خطوط سرویس دهی و روانه کردن آنها برای نصب اسکرابرها هستند، برهمین اساس ظرفیت ناوگان بیکار کانتینری روند نزولی به خود گرفته است، از طرف دیگر افزایش تقاضا برای بازار چارترینگ رشد نرخ های کرایه حمل و کاهش شناورهای بیکار را به همراه دارد.

آمار و ارقام منتشرشده ازسوی لویدزلیست نشان می دهد، ظرفیت ناوگان بیکار کشتی های کانتینری در حال حاضر به 387 هزار و 769 TEU می رسد که سهم 1.8 درصدی از کل ناوگان جهانی را به خود اختصاص می دهد. این رقم نسبت به ابتدای ماه جاری حکایت از کاهش 23 هزار و 413 TEU دارد.

انتظار می رود تقاضای کلی برای تناژ افزایش یابد و این مساله سبب کاهش بیشتر ظرفیت ناوگان بیکار در هفته های پیش رو خواهد شد. به طورکلی کاهش شناورهای بیکار و بهبود شرایط بازار منجر به رشد نرخ های کرایه حمل در بازار چارتری شده است.

درحال حاضر 16 فروند کشتی کانتینری با ظرفیت 2900 تا 18 هزار TEU در یاردهای آسیایی در حال مجهز شدن به اسکرابر هستند.تعداد کشتی های کانتینری مجهز به اسکرابر درسال جاری میلادی روند افزایشی پایداری را تجربه خواهد کرد، به طوری که پیش بینی می شود در نیمه دوم سال جاری میلادی، ماهانه 30 فروند کشتی کانتینری از خطوط سرویس دهی به منظور نصب اسکرابر خارج شوند.

با توجه به تعداد زیاد کشتی ها که مستلزم نصب اسکرابرهستند و از طرف دیگر محدودیت یاردها، بیم آن می رود که کمتر از نیمی از این کشتی ها به موقع و قبل از اجرایی شدن قانون 2020 مجهز به اسکرابر شوند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>