اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

درجه ترموستات رادیاتور ماشین بسیار مهم است به طور معمول ترموستاتی که برای یک ماشین خاص طراحی و ساخته شده ویژگی های منحصر به فرد همان خودرو را مد نظر قرار داده است.

این موضوع معمولا در دمایی که ترموستات فعال شده یا به اصطلاح باز می شود قابل مشاهده خواهد بود. به عنوان مثال ترموستات برخی از خودروهای سواری در دمای 75 درجه سانتیگراد باز می شود و ترموستات به کار رفته در برخی دیگر از آنها نیز در دمای 83 درجه سانتیگراد فعال می گردد.

در پاره ای از مواقع برخی از رانندگان اقدام به نصب ترموستات هایی با دمای فعالیت متفاوت روی خودروی خود می کنند. در حالی که بهتر است همان ترموستات فابریک خودرو که به طور ویژه برای آن ساخته شده است روی خودرو نصب گردد. در صورت انجام این کار موتور خودرو در زمان معین و به شکل سریع تری به حداقل دمای کاری مرسوم و عادی خود می رسد. هنگامی هم که دمای موتور خودرو روی رقم مناسب قرار گرفت با بسته شدن ترموستات خودرو از خنک شدن بیش از اندازه ی موتور آن جلوگیری به عمل می آید.

حال اگر از ترموستاتی که دمای فعال شدن و باز شدن آن کمتر از ترموستات فابریک خودرو باشد استفاده گردد روند فعالیت موتور خودرو تا حدی دچار اختلال می شود. معمولا دارندگان خودروهای مختلف این کار را به آن منظور انجام می دهند که دمای موتور خودرو دیرتر از حالت عادی افزایش یابد اما تجربه نشان داده است که این کار تأثیر چندانی در افزایش دیرهنگام دمای موتور خودرو نخواهد داشت.

به عنوان مثال اگر ترموستات اصلی و فابریک یک خودروی سواری در دمای 83 درجه باز شود اما به جای آن از ترموستاتی که در مای 75 درجه باز می شود در آن خودرو استفاده گردد، موتور خودرو سریع تر از حالت عادی به دمای 75 درجه می رسد. اما در عین حال مدت زمان بیشتری طول می کشد تا دمای آن از رقم 75 درجه به رقم 83 درجه افزایش یابد.

در حالی که اگر از همان ترموستات 83 درجه در خودروی مذکور استفاده شود، دمای موتور خودرو به شکل سریع تری به حد استاندارد یا همان دمای 83 درجه خواهد رسید. بنابراین استفاده از ترموستاتی که دمای باز شدن آن کمتر از ترموستات فابریک خودرو است تنها به استهلاک بیشتر ترموستات و موتور خودرو خواهد انجامید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>