اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

عده ای بر این باورند که تمام مشکلات فنی خودرو با بررسی کارشناسان قابل تشخیص است، اما جالب است بدانید که تعدادی از مشکلات فنی خودرو را می توان با بو کردن شناسایی کرد.

با تشخیص به موقع و سریع می توان از به بار آمدن ضررهای سنگین و پرداخت هرینه های گزاف جلوگیری کرد.می توانید با دنبال کردن بود در خودرو به تعدادی از مشکلات فنی پی ببرید و از افزایش و گسترش مشکل جلوگیری کنید تا در فرصت مناسب بتوانید به نمایندگی و یا تعمیرگاه های مجاز برای رفع مشکل مراجعه کنید.

بوی روغن داغ یعنی مشکلی جدی وجود دارد!
بوی روغن داغ یکی از مواردی است که خیلی راحت می توانید با حس بویایی به آن پی ببرید. بوی روغن داغ از خودروهایی که مسافت های زیادی را طی می کنند و دیر به دیر به مراکز معاینه فنی مراجعه می کنند به راحتی حس می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که روغن به سیستم اگزوز خودرو نشت می کند و می سوزد، تنها راه حل مراجعه به تعمیرگاه های مجاز و عیب یابی از خودرو می باشد.

بوی مطبوع یا نا مطبوع بنزین!
بوی بنزین یکی از بوهایی است که اکثر افرادی حداقل یکبار آن را احساس کرده اند، بوی بنزین نشان از یک عیب و ایراد در خودرو دارد. عموما بوی بنزین به صورت خام به مشام افراد می رسد، این بو نشان از نشتی موجود در سیستم تزریق خودرو و یا دیگر مواردی که با بنزین خودرو در ارتباطند دارد.حتی اتفاقات ناگواری همانند آتش سوزی خودرو ناگزیر بوده و می بایست برای جلوگیری از این اتفاقات نسبت به تعمیر و رفع این مشکل اقدام گردد.

بوی شربت شیرین حس می شود!
جالب است بدانید هنگامی که مایع خنک کننده خودرو از محوطه آن نشت می کند، بویی شبیه به بوی شربت شیرین را حس خواهید کرد که نشانه پر اهمیتی از این اتفاق است. در صورتیکه نشتی این مایع از محوطه بسیار جدی باشد، قابلیت این را دارد که صدمات غیرقابل جبرانی را به موتور خودرو وارد کند و با افزایش دمای موتور، صدماتی به موتور وارد نماید.

بوی پلاستیک سوخته، نوستالوژی هشدار دهنده!
برای بعضی از افراد بوی پلاستیک سوخته یادآور شیطنت هایی است که معمولا در دوران کودکی انجام می‌دادند و قطعا مورد شماطت واقع میشدند ولی در مورد خودرو این بو می تواند هشدار دهنده ای برای شما باشد که باید جلوی یک ضرر سنگین را بگیرد. همان طور که قطعا بسیاری از شما می دانید، بوی پلاستیک سوخته معمولا به لنت ترمز و سیستم ترمز خودرو برمی گردد.

به طور مثال در صورتی که با ترمز دستی نیمه بالا حرکت کنید، قطعا پس از چند کیلومتر راه رفتن، لنت بسیار داغ شده و دود غلیظی از آن بلند خواهد شد ولی قبل از اینکه لاستیک خودرویتان آتش بگیرد، می توانید با بوی پلاستیک سوخته ای که ابتدا از آن بلند می شود از این اتفاق جلوگیری نمایید.

به طور کلی در صورتی که با هر کدام از بوهای گفته شده مواجه شدید، بدون فوت وقت به نمایندگی مجاز و یا تعمیرگاه های مجاز مراجعه کرده و مشکل را برطرف کنید تا از پرداخت هزینه های اضافی نجات پیدا کنید.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>