اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

آیا تاکنون به علت سمت رانندگی کشورمان و تفاوت آن با برخی کشورهای دیگر فکر کرده اید؟ آیا تاکنون با خود اندیشیده اید که چرا این تفاوت فرهنگی بزرگ در نقاط مختلف جهان وجود دارد؟ خب ما به شما توضیح می دهیم.

رانندگی متفاوت در کشورها

حمل و نقل با استفاده از راه ها برای هزاران سال است که ادامه دارد و در زمان قرون وسطی راه های اصلی و قدیمی گسترش یافتند. همه‌ی ما از سیستم رانندگی فرمان چپ استفاده می کنیم. اما عجیب آنکه علت استفاده ی برخی کشورها از سیستم فرمان راست به دفاع از خود بازمی‌گردد.

85 درصد جمعیت جهان راست دست هستند و هرکسی که بخواهد فرد دیگری را در هر لحظه ای بکشد برای ایمن بودن باید دستی که شمشیر را در اختیار دارد به ناحیه حرکت کننده نزدیک کند؛ درست مثل لحظه ای که یک زد و خورد آغاز می شود. کل جهان غیرنظامی به همین خاطر تا سال های 1700 از سمت چپ جاده حرکت می کردند. در این عصر اروپا شاهد انقلابی بزرگ از طریق استعمار و اکتشاف بود.

انقلاب فرانسه منجر به تغییر همه چیز از جمله قوانین شد که از جمله‌ی تغییرات استفاده از سمت راست جاده برای حرکت بود. ناپلئون این حرکت را ادامه داد. با افزایش حمل و نقل و افزایش جمعیت اکثر سرزمین های اروپایی از سیستم رانندگی در سمت راست جاده استفاده کردند. 65 درصد مردم جهان از سیستم رانندگی در سمت راست جاده استفاده می کنند و تنها چند کشور معدود تحت تأثیر انگلستان سیستمی برعکس دارند.

سیستم فرمان راست

این موضوع (رانندگی در سمت راست) از طریق نوع جدیدی از حمل و نقل محبوب شد که از 4 اسب در حالت مستطیل شکل برای حمل و نقل استفاده می شد. از آنجایی که صندلی راننده ای برای شخص کنترل کننده‌ی گاری تعبیه نشده بود او ترجیحاً در نزدیکی اسب سمت چپ می نشست و با دست راست خود به منظور وادار کردن سایر اسب ها برای کار به آن ها تازیانه می زد. این امر بدین معنی بود که به منظور جلوگیری از برخورد با وسایلی که در روبرو قرار داشتند راننده باید به مرکز جاده نزدیک تر می بود؛ و از آنجایی که این واگن‌ها برای حمل و نقل مرسوم ترین وسیله بودند اکثریت دنیا شروع به پیروی از این تفکر کردند.

سیستم 4 اسب

با پیشروی آمریکا در تولید انبوه خودروها، استانداردهای جهانی جدیدی از طریق فروش این خودروها به سرتاسر جهان خلق گردید و این خودروها چون فرمان چپ بودند بنابراین برای حرکت از سمت راست جاده طراحی شده بودند. تنها 35 درصد جهان از روش اصلی و قدیمی فرمان راست استفاده می کنند که از مشهورترین این کشورها می توان به انگلستان، استرالیا، نیوزلند و هند اشاره کرد.

سیستم فرمان راست

علت اینکه کشورهای ذکر شده از سیستم فرمان راست استفاده می کنند به این باز می‌گردد که در آن زمان مستعمره‌ی انگلستان بوده اند و بنابراین قوانین انگلستان در آن کشورها جاری بوده است. ژاپن نیز دارای سیستم ریلی ملی فوق العاده ای است که از سیستم فرمان راست پیروی می کند. خب پس حالا فهمیدیم که انگلیسی ها برای آمادگی برای جنگ با شمشیر و آمریکایی ها برای بهتر کار کشیدن از اسب ها از سمت های مختلف جاده حرکت می کنند!

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>