اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

تبدیل ارز
افراد می توانند معادل 15000 یورو پول نقد را وارد یا خارج کنند. ارزهای خارجی را می توان در فرودگاه ها، بانک ها و بیشتر هتل ها و فروشگاه ها در طول ساعات عادی تبدیل کرد. ساعات کار بانکها دوشنبه تا جمعه از ساعت 09:00 تا 15:00 است اما دفاتر صرافی تا نیمه شب باز هستند و آخر هفته ها و روزهای تعطیلات عمومی نیز کار می کنند.

دلار آمریکا از شناخته شده ترین ارزهای خارجی محسوب می شود. به بازدیدکنندگانی که از پول ملی استفاده می کنند، توصیه می شود که مقدار زیادی پول خرد هم همراهشان باشد چون برخی از مغازه ها به خصوص در بازار اسکناس های درشت را نمی پذیرند.

معافیت های گمرکی در صادرات به ارمنستان
در مواردی کالاهای صادراتی به ارمنستان از هزینه های گمرکی معاف می شوند و این کالاها، کالاهایی هستند که برای امور بشر دوستانه و خیریه در حوزه مالیاتی جمهوری ارمنستان صادر می شوند. اشخاص حقیقی، بجز اشخاص حقوقی کالاهای به همراه داشته را به نحوی که قانون تعیین کرده می توانند از مرز گمرکی ارمنستان عبور دهند. اشخاص حقیقی کالاهای وارداتیشان، از مقدار تعیین شده در بند ماده 16 قانون جمهوری ارمنستان، برای عوارض گمرکی نباید بیشتر باشد.

وسایلی که از ارزش فرهنگی برخوردارند طبق قانون مصوب موقتی از مرز کشور خارج و یا وارد شده باشند، همچنین خودروهای حمل ونقل بین المللی، برای عبور انتقالات استفاده شده باشند، از معافیت های هزینه های گمرکی در صادرات به ارمنستان برخوردار می شوند. بهتر است اشیاء باارزش در هنگام ورود اعلام شود.

کالاهای زیر می تواند توسط مسافران بالای 18 سال بدون تعرفه گمرکی به ارمنستان وارد شود:

  • کالاهای تا ارزش 150000 درام (حدود 307 دلار آمریکا).
  •  وزن کمتر از 50 کیلوگرم که جهت استفاده شخصی وارد می شوند.

رسانه ها
دولت ارمنستان بر روی فعالیت شبکه های تلویزیون ملی و رادیویی نظارت دارد. تهمت و افترا زدن با مجازات حبس روبرو است و روزنامه نویسان در گذشته به دلیل همین تهمت و بدگویی مجازاتی را گذرانده اند. تمامی نشریات چاپی در این کشور باید مجوز فعالیتشان را از وزارت دادگستری دریافت نمایند.

خود سانسوری در این کشور رایج است. هفته نامه Noyan Tapan که به زبان انگلیسی چاپ می شود در درجه اول بین هیئت های تجاری خارجی و در درجه دوم در جلسات و قرارهای کاری توزیع می گردد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>