اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

قرن 18 با شروع کار حمل و نقل دریایی آغاز شد، پس از آن با شناخت بیشتر اتومبیل و کامیون، حمل و نقل جاده‌ای (زمینی) رونق یافت، که امکان ارسال درب به درب کالا و خدمات به وجود آمد. در آینده نزدیک مستلزم استفاده از حمل و نقل سریع و با کیفیت، در سایه حمل و نقل بین المللی هوایی فراهم آمد. امروزه در زمانی معادل حداکثر 72 ساعت در سطح بین المللی، صنعت هوایی بار در بخش اقتصادی رشد چشمگیری داشته است.

همچنین انبوه تولیدات با ارزش بسیار بالا و نیاز آنها به انتقال سریع در سطح بین المللی شده است، تولید‌کنندگان محصولات نیاز به جابه‌ جایی سریع مرسولات برای بهره‌گیری از مزایای رقابتی حمل و نقل هوایی بار در زمینه تامین نیازهای امروزی بشر ناگزیر به استفاده از حمل و نقل بین المللی هوایی با دسترسی آسان و سریع به فرودگاه‌های بین المللی هستند.

از طرفی حمل و نقل هوایی، در رقابت جهانی بین شرکت‌ها، جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. لذا به بخش حمل و نقل هوایی نه تنها به عنوان یک پشتیبان تجاری و سود آور، بلکه به عنوان یک فرصت در زمینه تولید کسب و کار و رشد روز افزون توسعه اقتصادی می‌توان نگاه کرد.

 Singapore Airlines
خط هوایی سنگاپور جزو یکی از برترین ایرلاین‌ها و صدر نشین خط‌های هوایی است، کشور سنگاپور در دهه 60 میلادی استقلال یافته است، و مساحتی حدودا 750 کیلومتر مربع دارد و جمعیت کشور سنگاپور نیز حدودا 6 میلون نفر است.

کشوری که دورتا دور آن را دریا و از منابع کمی برخوردار است، اما تنها با صنعت توریسم قدرتمندی که دارد توانسته کشوری ثروتمند تبدیل شود، سنگاپور یکی از کشورهای بزرگ توریستم پذیر است که سالانه حدودا 15 میلیون توریسم از این کشور دیدن می‌کنند.

اولین فکرهای شرکت هواپیمایی سنگاپور در دهه 40 میلادی که دوران استعمار انگلستان بود شکل گرفت هنگامی که سنگاپور بخشی از کشور مالزی بود، خط هوایی سنگاپور، مالزی با کمک خط هوایی انگلیس شکل گرفت (یک خط هوایی مشترک به نام Malaysia_Singapore Airlines) به مسافرها سرویس می‌داد.

مالزی کشوری بود که تمرکز بر روی پروازهای داخلی داشت و سنگاپور کشورکوچک بود که نیاز به پیشرفت روزافزون و پرواز‌های بین المللی داشت، بدین منظور این دو خط از هم جدا شدند و خط هوایی سنگاپور به صورت مستقل تشکیل شد.در ابتدا پروازهای داخل منطقه آسیا انجام میگرفت سپس پروازهای دورتر انجام گرفت و خط هوایی سنگاپور پیشرفت فوق العاده‌ای با رونق اقتصادی همراه داشت و به اوج رسید تا جایی که به عنوان نخستین خط هوایی از دو غول صنعت هوایی جهان بوئینگ 787 و ایرباس انتخاب شد و سالیانه تعداد بیشماری مسافر را جابجا می‌کند.

Qatar Airways
آغاز خط هوایی قطر در دهه 90 میلادی شکل گرفت و یکی از تازه‌ترین خطوط هوایی است، قطر کشوری کوچک با جمعیت بیش از 2 میلیون نفر است، کشوری گرم و بیابانی اما دارای منابع نفت و گاز بسیار زیادی می‌باشد و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، همچنین قطر به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوب، یکی از بزرگ‌ترین خطوط هوایی جهان شناخته شده است و سالیانه نیز بیش از 30 میلیون نفر را جابجا می‌کند.

 ANA All Nippon Airways
کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم که به کلی ویران شده بود، روند پیشرفت خود رادر پیش گرفت، که حتی موفق‌تر هم شد.

ژاپن کشوری کوهستانی و جزیره ای است که دسترسی به تمام مناطق آن آسان نیست، که حمل هوایی بهترین راه حمل و نقل است، ANA اولین شرکت حمل و نقل هوایی در سال 1952شکل گرفت، به مرور زمان این شرکت با شرکت Far East Airlines ادغام شدند وشرکت جدیدی به نام All Nippon Airways شکل گرفت.

همچنین تا دهه 80 میلادی تمرکز ANA برروی پروازهای داخلی بود، اما بعد از آن و با پیدایش هواپیماهای جدید این شرکت پروازهای بین المللی خود را گسترش داد با این حال پرواز‌های بین المللی این شرکت بیشتر به چین، استرالیا، آمریکای شمالی، آلمان و فرانسه است.

 Emirates
دبی در سال‌های اخیر یکی از بزرگ‌ترین کشور توریست پذیر در آسیا است و مرکز شرکت‌های بین المللی در خاورمیانه است، خط هوایی امارات به صورت کامل به دبی تعلق دارد، بزرگان دبی همیشه به دنبال بهترین خط هوایی هستند که این خط هوایی هم اکنون بیش از 250 هواپیما دارد که بالا تر از رقبا قرار دارد و همچنین دبی بزرگ‌ترین خریدار هواپیماهای پهن پیکر نیز بوده است، همچنین دبی در حال آماده‌سازی برگزاری مراسم 2020 می‌باشد که توسعه خط هوایی و دریایی را در‌بر دارد.

 EVA Air
تایوان یک جزیره 22 میلیون نفری واقع در دریای چین است که اقتصادی بسیار قوی با همسایگان خود دارد، که همین امر باعث شده خط هوایی EVA Air پیشرفت زیادی داشته باشد در اوایل دهه 90 و شروع فعالیت خط هوایی تایوان توانست رکورد‌دار بیشترین جابه جایی مسافر را داشته باشد، این شرکت با خرید 26 هواپیما از آمریکا کار خود را آغاز کرد و با ادغام و خرید سهام Taiwan Airways، خط هوایی UNI Air را راه انداخت که بیشتر به پروازهای داخلی میپردازد و همچنین پروازهای بین المللی بیشتر شده است که از فرودگاه‌های دیگر نظیر تایلند، هنگ کنگ استفاده می‌کند.

Cathay Pacific Airways
خط هوایی هنگ کنگ با جمعیت بیش از 7 میلیون نفر، یکی ازبزرگ‌ترین کشورهای جذب توریست است که درسال 2017 چیزی حدود 55 میلیون توریست به خود جذب کرده است که این خود باعث پرتردد شدن خط هوایی این منطقه می‌شود.

این خط هوایی با سابقه بیشتر از 70 سال، کاتای پاسیفیک همگام با رشد منطقه رشد کرد و همراه با بهترین کیفیت خدمات نیز یکی از بهترین خط‌های هوایی شناخته می‌شود، بحران 11 سپتامبر تأثیر بسیار بدی بروی خطوط هوایی گذاشت ولی در اقداماتی نظیر خرید ناوگان و سرمایه گذاری‌های میلیاردی توانست خود رابه یکی از جدیدترین ناوگان هوایی تبدیل کند.

 Lufthansa
خط هوایی لوفتانزا در کشور آلمان با سابقه بیش از 60 سال از نظر قدمت جزو با سابقه ترین خطوط هوایی است که عملکرد خوب آن در بین خطوط هوایی آسیایی قدرتمند و دارای نام، قرار گرفته است و از نظر ابعاد ناوگان از آنها بزرگ‌تر است.

لوفتانزا بعد از یک دوره زیان مالی و اعتصاب‌های پرسنل‌اش و همچنین افزایش بهای سوخت، یکبار دیگر توانست روند سود آوری در پی‌گیرد، و همچنین موفق به کسب گواهینامه 5 ستاره شد.

Hainan Airlines
خط هوایی هاینان چین یکی از خطوط هوایی جوان است که در دهه 80 میلادی تأسیس شده است، مرکز این شرکت شهر هایکو مرکز استان هاینان چین است، به دلیل وسعت بالای کشور چین با جمعیت 1.5 میلیارد نفر، پروازهای داخلی خودشان به تنهایی یک تجارت بزرگ است و درآمد بسیاری دارد، و همچنین عملیات گسترده بین المللی که تااروپای غربی و آمریکا هم شامل می‌شود دارد که به خودی خود درامد سالانه ای بسیار دربر دارد.

 Garuda Indonesia
خط هوایی اندونزی نیز موفقیت خود را مدیون صنعت گردشگری اندونزی است در سال گذشته حدودا 14 میلیون گردشگر خارجی جذب شده‌اند، و این مزیت بسیار بزرگی برای خط هوایی‌شان است، ای خط با ارائه سرویس‌های مناسب توانسته جایگاه خود را حفظ کند، تعداد زیادی از توریست‌های اندونزی از کشورهای اطرافش همچون مالزی، ژاپن و استرالیا و چین هستند و همچنین پروازهای منظمی از امریکای شمالی و اروپای غربی هم دارد.

اما به دلیل تردد زیاد جزیره بالی از فرودگاه این جزیره هم بهره می‌گیرد، فعالیت این شرکت به بیش از 70 سال قبل بازمی‌گردد.

Thai Airways
خط هوایی تایلند در رتبه دهم قرار دارد به دلیل یکی از مقاصد گردشگری جهان، خط هوایی از کشور رو به رشد است، با شناخت مشتریان و ایجاد تعادل در سرویس‌ها توانسته یکی از خطوط بزرگ پروازهای مستقیم جهان به مقصد تایلند را از آن خود کند، با بیش از 60 سال سابقه بیشتر از نیمی از سهام خط هوایی تایلند متعلق به کشور تایلند است.

برترین خطوط هواپیمایی

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>