اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بخش حمل و نقل برای تحقق تراز تجاری 30 میلیارد دلاری بین ایران و ترکیه تمام تلاش خود را می کند.

محمد اسلامی

به گزارش خبرنگار تین نیوز، محمد اسلامی در نشست خبری هشتمین اجلاس کمیسیون مشترک حمل و نقل ایران و ترکیه، عنوان کرد: برگزاری این اجلاس پس از 7 سال در این برهه زمانی صورت می گیرد و با گذشت حدود 4 ماه از شورای عالی همکاری دو کشور که با حضور رئیس جمهور ایران وترکیه در آنکارا انجام شد، نشان از اراده رهبران دو کشور برای گسترش همکاری ها میان ایران و ترکیه دارد.

اسلامی در ادامه عنوان کرد: تحقق هدف تبادلات تجاری و همکاری اقتصادی 30 میلیارد دلاری در سال با زمینه سازی که برای توسعه تبادلات بین دو کشور فراهم شده؛ دست یافتنی است.

وی افزود: ایران و ترکیه در این اجلاس در چهار حوزه حمل و نقلی تفاهم نامه های ارزشمندی را امضا کردند؛ در بحث جاده ای رفع توقف و شبانه روزی شدن مرزهای دو کشور در مناطق بازرگان و دوبلاغ و تسهیل رفت و آمد برای کامیون های باری برای دو کشور و سایر کشورها توافق شد.

او در خصوص توافقات انجام گرفته در بخش دریایی گفت: توسعه همکاری های دریایی و بندری و افزایش تبادلات در این حوزه از مواردی است که در آنها تعاملات زیادی صورت گرفته است

وی با اشاره به مذاکرات حوزه ریلی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت دو کشور برای بهره برداری بهتر در زمینه‌های گوناگون برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته است که یکی از این پیشنهادات ایجاد خط جدید ریلی بین دو کشور است و آمادگی کامل برای جذب سرمایه گذار از سوی کشور ترکیه نیز وجود دارد تا این پروژه هرچه زودتر اجرایی شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: شرایط سرمایه گذاری در ساخت راه آهن سریع السیر تهران-قم-اصفهان نیز وجود دارد تا شاهد تکمیل و بهره برداری هرچه زودتر از این خط آهن نیز باشیم.

منبع: تین نیوز

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>