اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

بر طبق آمار سازمان تجارت جهانی، بین 80 تا 90 درصد زعفران تولیدی در جهان سهم کشور ایران می‌باشد ایران سالیانه بیش از 200 تن زعفران در سال تولید می‌کند. از میان زعفران تولید شده در ایران، بیش از 60 درصد آن سهم صادرات به کشورهای مختلف در دنیا می‌باشد.

زعفران ایران در چند سال گذشته، آمار بالایی در تولید داشته است. به دلیل ارزش بالای این محصول کشاورزی در ایران و جهان، زعفران را طلای سرخ نامگذاری کرده اند.

صادرات زعفران به عمان
کشور عمان علاوه بر اینکه خود مشتری بازار داخلی زعفران جهت هتل ها، رستوران ها را دارد، دروازه ای برای صادرات به کشورهای دیگر از جمله کشورهای آفریقایی می باشد.

هزینه ی صادرات زعفران به کشور های مختلف مانند امارات و عمان به مولفه های گوناگونی بستگی دارد.
برخی از هزینه ها به مجوز هایی که باید بار به هنگام تحویل به گمرک به همراه داشته باشد مانند گواهی بهداشت و استاندارد بین المللی مربوط می شود که به حجم بار و مقصد ارسالی بستگی ندارد.

اما برخی از هزینه ها نیز هستند که تابع عواملی همچون مسافت ایران تا کشور مقصد و حجم بار می باشند  مهم ترین این هزینه ها به مقوله ی حمل بار مربوط می شود.

تعرفه صادرات زعفران به هر کشوری مانند عمان تعیین کننده ی نحوه ی رویکرد آن دولت با واردات این طلای سرخ می‌باشد.به صورت کلی می‌توان این مساله را به مانند یک قانون اثبات شده مطرح نمود که اگر دولت کشوری با واردات زعفران موافق باشد، مقدار تعرفه ی وضع شده بر آن را در کمترین حد ممکن نگه می‌دارد.

اما اگر با این مساله بنابر هر علتی مخالف باشد با وضع تعرفه ی بالا تلاش می کند تجار را از وارد نمودنش منصرف کند.به عنوان مثال کشور چین به جهت فعال بودن در زمینه ی تولید زعفران، به منظور حمایت از تولید داخلی تعرفه ی بالایی بر واردات زعفران ایرانی وضع نموده تا از ورود آن به داخل کشورش جلوگیری نماید.

روش صادرات زعفران به عمان
روش صادرات زعفران به عمان می تواند به صورت انواع مختلف از نمونه های سرگل و نگین باشد که می توانیم با کیفیت و قیمت مناسب وارد این بازار مطلوب شویم.

استفاده از زعفران در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی، آرایشی و در مواردی هم برای تولید رنگ و اسانس کاربرد دارد.

این طلای سرخ به صورت فرآوری شده می تواند بیشترین ارزآوری را به همراه داشته باشد.متاسفانه صادرات این محصول تا دو سال اخیر هم به صورت فله به انجام می گرفت و از ابتدای سال 96 صادرات به صورت فله ممنوع گردید.با اینکه ایران بزرگ ترین تولیدکننده زعفران در جهان است اما متاسفانه اسپانیا بیشترین سود را از این تولید می برد.

زعفران با داشتن ترکیبات کروسین، پیکروکروسین و سافرانال دارای خواص آنتی اکسیدانی و درمانی بسیاری بوده که سبب شده از زعفران در مصارف دارویی استفاده شود.

بهترین روش صادرات زعفران به عمان
در صادرات زعفران به کشورهای مختلف باید بتوانیم بهترین زعفران از نظر طعم، رنگ کیفیت، بسته بندی مناسب و استانداردهای لازم، ارائه دهیم.تا بتوانیم بازار های جهانی خود را حفظ کنیم، یکی از این بازارهای هدف و مطلوب و می تواند کشو ر عمان باشد.

در صادرات زعفران به عمان نمونه سرگل و نگین را که از نظر ظاهر برای مشتریان بسیار جذب کننده است که از لحاظ قرمزی ظاهر بسیار چشم نواز دارد و بسیار می‌تواند مشتری پسند باشد.

هزینه ی صادرات زعفران به کشور های مختلف مولفه های گوناگونی بستگی دارد
برخی از هزینه ها به مجوز هایی که باید بار به هنگام تحویل به گمرک به همراه داشته باشد مانند گواهی بهداشت و استاندارد بین المللی مربوط می شود که به حجم بار و مقصد ارسالی بستگی ندارد.برخی هزینه ها هستند که تابع عواملی همچون مسافت ایران تا کشور مقصد و حجم بار می باشند.

مهم ترین این هزینه ها به مقوله ی حمل بار مربوط می شود، اگر حجم کم باشد از طریق پست هوایی ارسال انجام می شود و در مواردی که مقدار بار زیاد است از شرکت بازرگانی انجام می گیرد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>