اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

پاکستان کشوری در حال توسعه است. با وجود اینکه در سال 1947 این کشور بسیار فقیر بود نرخ رشد اقتصادی پاکستان در طول 4 دهه بعد از آن بهتر از میانگین جهانی بوده است. اما سیاست های ناآگاهانه به پایین آمدن این نرخ در دهه 1990 منجر شد.

اخیراً تغییرات گسترده اقتصادی به اقتصادی قدرتمندتر منجر شده اند و به نرخ رشد به ویژه در زمینه های ساخت و تولید و بخش های خدمات مالی (اقتصادی) سرعت بخشیده اند.

پیشرفت های بزرگی نیز در موقعیت ارز خارجی و رشد سریع در منابع ارز ثابت در سال های اخیر شاهد بوده ایم. تولید ناخالص داخلی در سال 2005 حدود 6/404 میلیارد دلار برآورد شد و تولید سرانه ناخالص ملی آن 2400 دلار آمریکا بود.

نرخ های رشد تولید ناخالص ملی پاکستان در 5 سال اخیر شاهد یک افزایش ثابت بوده اند. در سال 2001 نرخ رشد تولید ناخالص داخلی کشور 8/1٪ بود ولی در سال مالی که 30 ژوئن 2005 پایان یافت، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی اسمی به حدود 4/8٪ رسید.

این نرخ رشد پاکستان را پس از چین دارنده دومین نرخ رشد اقتصادی در میان پرچمعیت ترین کشورهای جهان قرار داد. با این حال فشارهای تورمی و میزان ذخیره کمتر از مقدار لازم و همچنین عوامل اقتصادی دخیل دیگر امر نگه داشتن نرخ رشد به این میزان را مشکل می سازد.

رشد بخشهای غیرکشاورزی ساختار اقتصاد را تغییر داده است و اکنون اقتصاد تنها 20٪ تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. بخش خدماتی حدود 53٪ تولید ناخالص داخلی کشور که تجارت عمده و خرد کشور حدود 30٪ این بخش را تشکیل می دهد.

اخیرا بازار بورس کراچی همراه با دیگر بازارهای در حال ایجاد دنیا اوج گرفته است. مقادیر هنگفتی از سرمایه گذاری های خارجی در صنایع متعددی به کار گرفته شده اند. با این حال سرانه بازار بورس همچنان مخابرات، نرم افزار، خودرو، نساجی، سیمان، کود، فولاد و ساخت کشتی هستند.

ارکان اقتصاد کشور پاکستان 

  • معدن.
  • صنعت.
  • کشاورزی.
  •  صید.
  • دامپروری.
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>