اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

نظام حقوقی جدید قبرس با حمایت صریح از سرمایه گذاران خارجی امکان تأسیس شرکت را به افراد غیر قبرسی می دهد. شرکتهایی که توسط افراد خارجی به ثبت برسند هیچگونه مالیات بر درآمد را بجز مالیات وجوهی که مستقیما وارد خاک قبرس می کنند پرداخت نخواهند کرد.

با این وجود افراد غیر قبرسی از مزایای مالیات بر قرارداد که در واقع امنیت قراردادهای تجاری آنها را فراهم می‌کند به صورت معمول محرومند. مگر آنکه که شرکت خود را به شکل شرکتهای بومی به ثبت برسانند. شرکتهای بومی در حدود 10 درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات بر تجارت، 10 تا 25 درصد مالیات بر اموال و مستاجرات را پرداخت می کنند. بهر شکل، با یک برنامه ریزی خوب و حسابرسی حرفه ای، می توان مالیات را در هر شرایطی کاهش داد.

از طریق ثبت شرکت در قبرس می توان اقامت موقت 2 ساله گرفت و تا هر زمانی که شرکت فعال باشد و هزینه بیمه و مالیات های مربوطه پرداخت شود می توان اقامت افراد موسس شرکت را تمدید نمود. همچنین پس از مدتی می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد.

طبق قانون، هرگونه فعالیت اقتصادی در قبرس باید در چارچوب یک شرکت ثبت شده انجام پذیرد و تمامی حسابهای بانکی برای جلوگیری از پولشویی و هرگونه تخلف دیگر، زیر ذره بین قرار دارند. حتی راه انداختن یک مغازه ساده نیز به یک شرکت ثبت شده نیاز دارد. اگرچه می توان کارهای چندین مغازه و یا بیزینس دیگر را با یک شرکت ثبت شده انجام داد ولی به هر حال باید حداقل یک شرکت ثبت شده در پشت صحنه وجود داشته باشد.

در حالت عادی و برای افراد قبرسی و یا اروپایی، هیچ محدودیت و یا شرط خاصی برای ثبت شرکت وجود ندارد. ولی اگر بخواهید برای کسی از طریق ثبت شرکت، اقامت بگیرید و حساب بانکی هم باز کنید حتما باید پرونده مربوطه پیش شرط های لازمه را داشته باشد و هزینه های لازم پرداخت گردد، در غیر این صورت به کسی اقامت داده نمی شود.

در صورتی که نیازی به گرفتن اقامت وجود نداشته باشد با هزینه بسیار پایینی می توان شرکت ثبت نمود و متاسفانه بسیاری از افراد از این راه برای سوء استفاده و کلاهبرداری تحت عنوان ثبت شرکت با هزینه پایین استفاده می کنند.

سرمایه اولیه
به طور کلی 2 نوع شرکت در قبرس می توان ثبت نمود:

  • نوع اول Trading Company:
    این نوع شرکت ها می توانند به خرید، فروش، صادرات، واردات، ارائه خدمات و هر روش دیگری برای کسب درآمد اقدام کنند. به عبارت دیگر هیچ محدودیتی در فعالیت های این شرکت ها وجود ندارد. حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت ها برای کسانی که اقامت هم می خواهند، 171,000 یورو می باشد.
  • نوع دوم Service Company:
    این نوع شرکت ها فقط می توانند به ارائه خدمات بپردازند و از این طریق کسب درآمد کنند و اگر خرید و فروشی نیز توسط این شرکت ها انجام می گیرد باید در راستای خدماتی باشد که ارائه می دهند. حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت ها برای کسانی که اقامت هم می خواهند، 65,000 یورو می باشد.

دفتر کار مجازی
برای هر شرکتی که در قبرس ثبت می شود علاوه بر مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره، یک منشی قانونی نیز باید تعریف گردد. وظیفه منشی این است که از جانب شرکت، نامه ها و اسناد قانونی را دریافت کند و در صورت لزوم مراجع دولتی باید بتوانند با منشی شرکت تماس حاصل کنند و در مورد شرکت استعلام کنند. منشی شرکت باید در آدرس ثبتی و قانونی شرکت شما در خاک قبرس مستقر باشد.

در صورتی که کسی از جانب شرکت شما پاسخگو نباشد، شرکت شما از جانب مراجع قانونی منحل خواهد شد و کلیه حساب ها و اقامت هایی که گرفته شده نیز منحل می گردد. شما می توانید برای حل این مشکل در قبرس یک دفتر کار اجاره کنید و یک منشی تمام وقت استخدام نمایید. بدیهی است که این کار هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

راه حل دیگری که پیش روی شماست این است که از خدمات دفتر کار مجازی استفاده کنید. در این روش آدرس رسمی شرکت شما آدرس دفتر شرکت دیگری در قبرس خواهد بود که منشی گری قانونی شرکت شما را بر عهده خواهد گرفت.

برای شما یک شماره تلفن اختصاصی در قبرس در نظر گرفته می شود که به شماره ایران شما دایورت خواهد شد. همچنین فکس هایی که برای شما ارسال می گردند توسط منشی برای شما اسکن شده و به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>