اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

با اینکه فنلاند به عنوان یکی از کشورهای عضو منطقه یورو به صورت رسمی در رکود اقتصادی به سر می برد، ولی وضع اقتصاد این کشور بهتر از سایر کشورهای منطقه یورو است. اقتصاد فنلاند وابستگی فراوانی به صادرات دارد و بحران اقتصادی سایر کشورهای اروپایی تأثیر زیادی روی صادرات این کشور گذاشته است. فنلاند تنها کشور منطقه یورو است که بر اساس اعلام سه نهاد مطرح مالی در زمینه اعتبار و درستی سنجی، از وضع باثبات (AAA) برخوردار است.

تولید ناخالص داخلی فنلاند 185٫9 میلیارد دلار است که 2٫5 درصد آن در بخش کشاورزی، 31٫7 درصد آن در بخش صنعت و 65٫9 درصد آن در بخش خدمات تولید می شود. صادرات این کشور شامل ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، آهن آلات، الوار، کاغذ و خمیر کاغذ است که به کشورهای آلمان (11٫3 درصد)، سوئد (10٫5 درصد)، روسیه (10٫1 درصد)، بریتانیا (5٫6 درصد)، ایالات متحده آمریکا (6٫5 درصد) و هلند (5٫1 درصد) صادر می شود. واردات این کشور شامل مواد غذایی، نفت خام و فراورده های آن، مواد شیمیایی، تجهیزات حمل و نقل، آهن و فولاد، ماشین آلات، پارچه و الیاف پارچه و پشم است که از کشورهای آلمان (15٫6 درصد)، روسیه (14 درصد)، سوئد (13٫7 درصد)، هلند (6٫6 درصد)، چین (5٫4 درصد)، بریتانیا (4٫7 درصد) و دانمارک (4٫5 درصد) است.

کشور فنلاند در زمینه هاى مرتبط با تحقیقات و توسعه و سرمایه انسانى از جمله کشورهاى پیشتاز در اروپاست. همچنین از نظر شاخص ادراک فساد دومین کشور با کمترین فساد در جهان است. فنلاند در گزارش رقابت پذیرى جهانی رتبه 8، گزارش جهانى رقابت پذیرى سفر و گردشگرى رتبه 22، گزارش جهانى فناورى اطلاعات رتبه 2 و بر اساس شاخص رقابت پذیرى صنعتى رتبه 20 را دارد.

بر مبناى آنچه از بررسى ظرفیت هاى اقتصادى فنلاند به دست مى آمد، مى توان گفت این کشور در زمینه صنایع کاغذ، پتروشیمى، ماشین آلات، محصولات فلزى، چوب و محصولات چوبى، فلزات اساسى و تجهیزات الکتریکى داراى مزیت نسبى آشکار شده بالاتر از یک است. مزیت هاى این کشور در صنایع مذکور مى توانند معیارهایى براى معرفى زمینه هاى همکارى میان ایران و فنلاند قرار گیرند.

سرمایه گذارى در فنلاند
یکی از ویژگی های کشور فنلاند عضو شنگن بودن آن است چون می توانید در این صورت وارد هر کشوری که عضو شنگن است شوید و در کل اروپا فعالیت کنید فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا است در کشور فنلاند دو زبان فنلاندی وسوئدی رسمیت دارد وهمچنین سطح زندگی در کشور فنلاند بالا می باشد. بهتر است بدانید که کشور فنلاند دارای زیر ساخت های توسعه یافته ای می باشد و این کشور از نظر نیرو کار ماهر بسیار غنی و از هزینه های عملیاتی رقابتی برخوردار است. دولت فنلاند از کسب وکار حمایت کرده وجزء یکی از کشورهای است که در آن فساد مالی کمتر دیده می شود. در کشور فنلاند شرکت های خارجی می توانند از شرکت های سرمایه گذاری دولتی و بخش خصوصی و همچنین از تحقیقات اقتصادی دانشگاه فنلاند بهره مند شوند.

حوزه های سود آور سرمایه گذاری در کشور فنلاند: 

 • فناوری پاک
 • پژوهش، توسعه و نوآوری محرک های اصلی
 • بهداشت ودرمان وسلامت
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • استخراج معدن
 • خرده فروشی
 • سفر و گردشگری

همچنین تدارکات و زیر ساخت های مدرن یک مزیت اضافه شده برای کشور فنلاند است. فنلاند دارای منابع عظیمی از مس، چوب، طلا، نقره و سنگ آهک است. کشور فنلاند از بزرگ ترین تولیدکنندگان چوب در جهان می باشد.

دولت فنلاند به سرمایه گذاران امتیازهایی واگذار می کند که این امتیازها در مناطق توسعه یافته متفاوت می‌باشد:

 • شرکت های کوچک می توانند کمک های مالی به اندازه 45% از کل هزینه حقوق و دستمزد را از دولت دریافت کنند.
 • دولت فنلاند مزایای مالیاتی به شرکت های کوچک و متوسط اعطا کرده است.
 • دولت فنلاند کمک های مالی به شرکت های کاووش بخش تحقیق و توسعه را فراهم می کند این کمک ها می تواند در غالب وام با نرخ پایین بهره صورت گیرد.

ثبت شرکت در فنلاند

از جمله مزایای ثبت شرکت در فنلاند می توان موارد زیر را عنوان نمود:

 • استفاده از مارک تجاری (برند)
 • افتتاح حساب برای اشخاص حقیقی وحقوقی
 • استفاده از قوانین تجاری و گمرکی در داخل کشور فنلاند واتحادیه اروپا
 • امکان اخذ ویزا برای کشور فنلاند و کل اروپا
 • امکان اخذ پاسپورت بعد از 5 سال
 • دسترسی به تمام نقاط اروپا از نظر تجارت و اقامت طولانی مدت
 • مالکیت 100% (بدون نیاز به شریک فنلاندی)

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور فنلاند توسط حداقل یک عضو و با حداقل سرمایه از 2500 یورو شروع شده و این سرمایه می تواند نقدی یا به صورت دارایی باشد و در ثبت شرکت عمومی در کشور فنلاند برای کسب و کار های بزرگ طراحی شده و در آن حداقل سرمایه 80000 یورو است.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک ساماندهی گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.


مخفی کردن >>