اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

با اینکه فنلاند به عنوان یکی از کشورهای عضو منطقه یورو به صورت رسمی در رکود اقتصادی به سر می برد، ولی وضع اقتصاد این کشور بهتر از سایر کشورهای منطقه یورو است. اقتصاد فنلاند وابستگی فراوانی به صادرات دارد و بحران اقتصادی سایر کشورهای اروپایی تأثیر زیادی روی صادرات این کشور گذاشته است. فنلاند تنها کشور منطقه یورو است که بر اساس اعلام سه نهاد مطرح مالی در زمینه اعتبار و درستی سنجی، از وضع باثبات (AAA) برخوردار است.

بدهی های دولت در فنلاند تقریبا نصف بدهی های حوزه یورو است. بحران بدهی ها، دست کم در سال 2012 میلادی مهم ترین موضوعی بود که بر مبارزات انتخابات ریاست جمهوری فنلاند سایه افکند. فنلاند یکی از کشورهای حوزه پولی یورو است که بحران جهانی اقتصاد آن را بی نصیب نگذاشت.

صادرات این کشور که 45 درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد در سال 2009، 32 درصد کاهش یافت. از نظر شاخص فساد اقتصادی، فنلاند (به همراه کشورهای دیگری همچون دانمارک و نیوزیلند) سال های زیادی به عنوان کشور نمونه که کمترین فساد اقتصادی را داشته، معرفی شده است. دو میلیون و 68 هزار نیروی کار در این کشور وجود دارد و نرخ بیکاری در آن 6٫6 درصد است. نرخ تورم فنلاند در سال 2007 میلادی 2٫7 درصد بود.

تولید ناخالص داخلی فنلاند 185٫9 میلیارد دلار است که 2٫5 درصد آن در بخش کشاورزی، 31٫7 درصد آن در بخش صنعت و 65٫9 درصد آن در بخش خدمات تولید می شود. صادرات این کشور شامل ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، آهن آلات، الوار، کاغذ و خمیر کاغذ است که به کشورهای آلمان (11٫3 درصد)، سوئد (10٫5 درصد)، روسیه (10٫1 درصد)، بریتانیا (5٫6 درصد)، ایالات متحده آمریکا (6٫5 درصد) و هلند (5٫1 درصد) صادر می شود. واردات این کشور شامل مواد غذایی، نفت خام و فراورده های آن، مواد شیمیایی، تجهیزات حمل و نقل، آهن و فولاد، ماشین آلات، پارچه و الیاف پارچه و پشم است که از کشورهای آلمان (15٫6 درصد)، روسیه (14 درصد)، سوئد (13٫7 درصد)، هلند (6٫6 درصد)، چین (5٫4 درصد)، بریتانیا (4٫7 درصد) و دانمارک (4٫5 درصد) است.

کشور فنلاند در زمینه هاى مرتبط با تحقیقات و توسعه و سرمایه انسانى از جمله کشورهاى پیشتاز در اروپاست. همچنین از نظر شاخص ادراک فساد دومین کشور با کمترین فساد در جهان است. فنلاند در گزارش رقابت پذیرى جهانی رتبه 8، گزارش جهانى رقابت پذیرى سفر و گردشگرى رتبه 22، گزارش جهانى فناورى اطلاعات رتبه 2 و بر اساس شاخص رقابت پذیرى صنعتى رتبه 20 را دارد.

بر مبناى آنچه از بررسى ظرفیت هاى اقتصادى فنلاند به دست مى آمد، مى توان گفت این کشور در زمینه صنایع کاغذ، پتروشیمى، ماشین آلات، محصولات فلزى، چوب و محصولات چوبى، فلزات اساسى و تجهیزات الکتریکى داراى مزیت نسبى آشکار شده بالاتر از یک است. مزیت هاى این کشور در صنایع مذکور مى توانند معیارهایى براى معرفى زمینه هاى همکارى میان ایران و فنلاند قرار گیرند.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>