اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

استارتاپ

نقش مهم تکنولوژی در تحولات صنعت حمل و نقل
امروزه انقلابی همه جانبه در صنعت حمل و نقل در حال رخ دادن است و هرروز استارت آپ هایی آینده نگر به بازار معرفی می شوند و ایده های فوق العاده ای را به این صنعت ارائه می کنند. صنعت حمل و نقل در روزگار ما مدام در حال تغییراتی شگفت آور است و تکنولوژی در این میان نقش اساسی را ایفاء می کند. با ظهور تکنولوژی هایی مانند وسایل نقلیه الکتریکی و خودران، و تکنولوژی های بی نظیر وابسته به اینترنت، علاقه کارآفرینان و ایده پردازان، روز به روز به این صنعت بیشتر شد. آن ها تصور می کردند که این صنعت به عنوان یک صنعت مصرفی جای پیشرفت فوق العاده ای خواهد داشت.

چرا شرکت های بزرگ از قافله تحول در صنعت حمل و نقل باز مانده اند؟
حال سوال اینجاست که چرا کارآفرینان و استارت آپ ها آغازگر این تغییر و تحولات بنیادین هستند و شرکت های بزرگ در این روند آنچنان حی و حاضر نیستند و از قافله تحول گری و تحول خواهی باز مانده اند؟ در جواب به این سوال می توان دلایل مختلفی متصور شد، اما احتمالاً اصلی ترین دلایل عبارتند از: چابکی و نبود پروسه های بروکراتیک در تصمیم گیری در استارت آپ ها، که این خصیصه معمولاً در سازمان های بزرگ دیده نمی شود. استارت آپ ها معمولاً مشتاقند تا کسب و کارها را از دید جدید ببینند، یا کسب و کارهایی جدید را مورد آزمایش قرار دهند که این رویکرد باعث می شود به افکاری مبتکرانه دست پیدا کنند، راهکارها و راه حل هایی رادیکال، ساختارشکن و جدید ارائه کنند، این در حالی است که سازمان های بزرگ تمایل به تحمل ریسک هایی بزرگ ندارند، و معمولاً از منطقه امن خود خارج نمی شوند.

ایجاد استراتژی های جدید با رویکردهای خلاقانه ی استارت آپ ها
این نگرش در صنعت حمل و نقل کاملاً عیان است؛ رویکرد مبتکرانه استارت آپ ها شانس ایجاد استراتژی های جدید را برای پیش راندن بازار به آن ها داده است. پرداختن به طور عمومی به این موضوعات، بیش از این میزان، از حوصله این (بحث) مقاله خارج است، بنابراین سعی می کنیم به مهم ترین استارت آپ هایی که در سطح جهان با ارائه مبتکرانه ترین راه حل ها صنعت حمل و نقل را متحول ساخته اند بپردازیم. در هر مقاله 5 استارت آپی را که در جهان نوآوری هایی را ارائه کردند را مدنظر قرار می دهیم و نهایتاً در مقاله آخر به استارت آپ های نوآور در کشورمان می پردازیم.

(Blablacar):
بلابلاکار استارت آپی فرانسوی است. این شرکت رانندگانی را که در سفرهای طولانی مدت صندلی خودروشان خالی است را به مسافرینی که به دنبال وسیله ای برای سفرهای طولانی مدتند متصل می کند. بنا به آمارها، بلابلاکار به حدود 12 میلیون نفر در هر سه ماه از سال سرویس می دهد. در حال حاضر این سرویس حدود 45 میلیون عضو در 22 کشور جهان دارد. بلابلاکار سفر را اجتماعی، مقرون به صرفه و موثرتر از قبل کرده است.

بلابلاکار

تاکسیفای (Taxify):
این استارت آپ استونیایی اکنون در اروپا، خاورمیانه و آفریقا خدمت رسانی می کند. این تکنولوژی به سرعت در حال رشد است و حدود 3 میلیون عضو در 20 کشور دنیا دارد. این شرکت ادعا می کند که مشتریان او می توانند تنها با لمس یک دکمه خودرو مورد نظر خود را درخواست کنند. تاکسیفای با مقرون به صرفه کردن نرخ حمل و نقل در ده ها شهر جهان مدل حمل و نقل میلیون ها نفر را تغییر داده است. اکنون تاکسیفای بیش از 25000 راننده در 20 کشور جهان دارد. این پلتفورم نه تنها در کلان شهرهای جهان مثل پاریس، لندن و مکزیکوسیتی فعالیت دارد، بلکه در شهرهای کوچک تری مثل ریاض و بغداد هم فعال است.

تاکسی فای

وایا (via):
وایا استارت آپی امریکائیست. این شرکت با همکاری با شرکت های حمل و نقل عمومی در سرتاسر جهان قصد دارد که بزرگ ترین سامانه درخواست حمل و نقل در جهان را پایه گذاری کند. وایا همین الان هم با چندین شرکت بزرگ حمل و نقل قرارداد همکاری دارد، شیوه کار به این شکل است که شرکت های حمل و نقل سرویس های خود را از طریق اپلیکیشن وایا ارائه می دهند. وایا برنامه دارد که به کشورهای دیگر هم در سال های آینده خدمت رسانی کند. تفاوت این سیستم با استفاده از حمل و نقل عمومی به شکل عادی این است که با استفاده از این سیستم، شما نوع حمل و نقل عمومی را درخواست کرده و در زمانی که نیاز به آن دارید آن وسیله آماده خدمت رسانی به شماست. وایا ادعا می کند که استفاده از سرویس های آن تنها اندکی از اتوبوس گران تر است.

سیتی مپر (Citymapper):
سیتی مپر یک استارت آپ انگلیسی است. این سرویس در ابتدا تنها یک سیستم نقشه داری و ارائه اطلاعات راه ها و حمل و نقل بود که بعد از آن تصمیم گرفت به فازهای اجرائی حمل و نقل نیز وارد شود و سیستم حمل و نقل خود را تأسیس کند. سیتی مپر سرویس های مختلف حمل و نقل را در حدود 40 شهر مختلف جهان ارائه می دهد و علاوه بر سرویس های اختصاصی خود، از طریق آن می توان سرویس هایی مانند Uber و Motobike را رزرو کرد.

سیتی مپر

درایوی (Drivy):
درایوی هم استارت آپی است که کارش را از پاریس فرانسه آغاز کرد. درایوی سامانه اجاره خودرو است. این پلتفورم به شما اجازه می دهد که از میان هزاران خودرویی که در نزدیکی شما پارک شده، خودروی مورد نظر خود را به سریع ترین و ارزان ترین حالت ممکن اجاره کنید. درایوی قصد دارد سرویسی ارائه کند که کیفیت و مقرون به صرفگی آن از خودرو شخصی بیشتر باشد. به گزارش Car Magazine این پلتفورم اکنون تنها در فرانسه، آلمان، بلژیک و اتریش بیش از 40 هزار خودرو دارد

درایوی

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>