اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو

اقتصاد

در بسیاری از صنایع، از شاخص های اقتصادی برای پیش بینی گرایش های آینده استفاده می شود. این شاخص ها به طور مستقیم بر نحوه، زمانی که کسب و کارها و مشتریان پول خرج می کنند تأثیر می گذارد. با استفاده از اطلاعات اقتصادی می توان کاهش یا افزایش در تولید را پیش بینی کرد. این کاهش یا افزایش در تولید می تواند بر میزان بارهایی که باید توسط کامیون ها حمل شوند تأثیرگذار باشد و رونق اقتصاد جهانی نیز می تواند بر میزان واردات و صادرات هر کشور اثر بگذارد. اطلاعات اقتصادی می تواند برای موفقیت و رونق کسب و کارها در آینده بسیار حیاتی باشد.

با استفاده از اطلاعات اقتصادی که امروزه در دسترس هستند، می توان گرایش ها را در سه تا پنج سال آینده پیش بینی کرد. همه ماهه مهم ترین و به روزترین اطلاعات اقتصادی توسط شرکت های معتبر منتشر می شود و از طریق این داده های کلان می توان تعیین کرد که ظرفیت صنعت حمل و نقل چه اندازه است و هزینه استخدام رانندگان و آماده سازی زیرساخت ها چقدر خواهد بود. وقتی این داده ها با پیش بینی های مشتریان از دنیای واقعی ترکیب شود، می توان بهترین تصمیمات را برای مشکلات لجستیکی پیدا کرد.

اصول اقتصادی و شاخص های پیشرو صنعت
بهتر است ابتدا در مورد اصول اقتصادی صحبت کنیم. تجزیه و تحلیل ها نشان می دهند که باید به دو دسته متفاوت نگاه کرد:

  1. صنایع خدماتی، مانند بانکداری، رستوران ها، خرده فروش ها و غیره.
  2. صنایع تولیدی مانند نفت و گاز. با استفاده از داده های این صنایع، می توان پیش بینی کرد که در پنج تا هفت سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

چنین داده هایی به روند تصمیم گیری و سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل و مشاغل وابسته به آن کمک شایانی خواهد کرد و می توان برای کوتاه مدت یا دراز مدت تصمیم هایی بر اساس این داده ها اتخاذ کرد. برای مثال، یکی از مشکلات موجود در صنعت کامیون داری و لجستیک، کمبود راننده است و داده ها نیز نشان می دهند این کمبود در آینده نزدیک بر طرف نخواهد شد.

توجه داشته باشید متغیرهای زیادی وجود دارند که بر کمبود راننده تأثیر می گذارند، از جمله مقررات سختگیرانه. البته عامل دیگری که به این کمبود منجر شده نیز رشد صنعت حمل و نقل است که به استخدام رانندگان جدید نیاز دارد.

رشد اقتصادی به معنای بالا رفتن تولیدات صنعتی است، در نتیجه تعداد بارهایی که باید حمل شوند افزایش پیدا می کند و به تبع آن نیاز به رانندگان جدید نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>